Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-08-2022, 20:50   #3
Nuada
 
Nuada's Avatar
 
Reputacja: 1 Nuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputację
Avitto, enigmatycznie zarzuciłeś, nie powiem.
W odpowiedzi zapodam coś takiego do rozkminy.

____
Mezoameryka, gęsta i parna dżungla, a pośród niej liczne kamienne miasta. Szczytowy okres wojen poszczególnych ludów o dominację w regionie, czyli o ile mnie pamięć nie myli, gdzie połowa XV wieku.

Trwa kolejny już rok tej niekończącej zdaje się wojny. Krew się leje na polach bitew, ścieka ze świątynnych ołtarzy i płynie z poderżniętych gardeł kolejnych satrapów. Dominującą rolę przejmują kapłani, którzy za pomocą magii, guseł i zabobonu zaczynają sprawować coraz większą władzę tak nad szarym ludem, jak i wodzami i wojskowymi.
Zaczyna rodzić się religijna dyktatura, gdyż kapłani dzięki krwawym ofiarom zyskali moc o jakiej inni mogą tylko pomarzyć.

BG to członkowie jednego z podbitych ludów. Zapewne, żeby było ciekawiej dla rozgrywki pochodzą oni z wyższej warstwy społecznej. Teraz muszą się odnaleźć w roli niewolników.

Taki zarys świata i realiów.
Oczywiście uniwersum jawi mi się w tej chwili tylko jako para historyczne. Dla kolorytu dodałbym krwawą, zakazaną magię, demony i złośliwe bóstwa.

Sama fabuła... cóż w głowię już snuję epopeję o losach królewskich synów, którzy w asyście swoich najwierniejszych ludzi próbują zrzucić pęta i rozpocząć odbudowę dawnej potęgi, ale na początku muszą odzyskać wolność.

W sumie, jak tak teraz myślę to nie kojarzę żadnego rpg w takim klimacie.
Może był jakiś podręcznik do GURPS-a odnośnie Azteków, ale musiałbym sprawdzić. Jakiegoś osobnego systemu odnoszącego się do tej mitologii to sobie nie przypominam.

Wygląda na to, że to kolejny zaniedbany fragment folkloru czekający na eksplorację.
 
Nuada jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem