Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-08-2022, 22:03   #7
Nuada
 
Nuada's Avatar
 
Reputacja: 1 Nuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputację
Aro, poszukałem i faktycznie coś takiego się ukazało. Jak to w ostatnim czasie większość systemów oczywiście na zasadzie crowdfunding.
Niewiele jednak info o samym systemie udało mi się znaleźć. Oficjalna strona systemu już nie istnieje. Ostatni post na fb z 2015, jeśli dobrze widzę.
Zbiórkę na kickstarterze chyba trzeba uznać z udaną jeśli zebrali 11tys. dolarów.

Niby da się kupić pdf-a na drivethruRPG, ale jakoś mnie kupowanie kota w worku nie kręci.

Mimo wszystko dzięki za poszerzenie mojej wiedzy bezużytecznej.
Gdybyś miał jakieś linki odnośnie tego tworu, to chętnie się zapoznam. Choć przyznam szerze, że ani opis ani grafiki jakoś do mnie nie trafiają. Estetyka to dla mnie ważna rzecz, a w tym przypadku trąci to takim szkolnym projektem. Przynajmniej to, co udało mi się znaleźć.

____
Shartan znam Coriolis i jest to niewątpliwie jakaś opcja. Choć przyznam szczerze, że pisząc uniwersum 1001 nocy miałem na myśli coś bardziej w klimacie fantasy, a nie twardego sf.
Niestety z Coriolisem mam ten problem, że za bardzo kojarzy mi się z Gasnącymi Słońcami.

A co do tego systemu, gdzie walczą anioły i demony, to nie wiem, czy nie myślisz przypadkiem o In Nomine Magnae Veritatis. Tam faktycznie anioły walczyły z diabłami na Ziemi w XX wieku. Dawno, dawno temu grałem w to, choć była to dość radosna twórczość tak nasza, jak i MG. System jakimś cudem wyszedł po polsku. Jak? Jest to do dzisiaj dla mnie zagadką.

INMV to dość humorystyczny system w założeniach, jak pamiętam. Przynajmniej my tak wtedy w to graliśmy.
Nephilim powiedziałbym, że dużo poważniej podchodzi do tematu, tak samej okultystycznej otoczki, jak i ewentualnych motywów grozy, czy horroru. Choć tego ostatniego to raczej nie ma tutaj za wiele. Bardziej to taka opowieść o mistycznej podróży dusz poprzez wieki, magię i symbole.

edit:
Avitto, fakt propozycji dużo, ale takie było założenie tematu. By zachęcić i wciągnąć ludzi do dyskusji.
Nie stawiam twardo pytania zagramy "w to" "w to" lub "w to" Rzuciłem kilka propozycji, które są mi z różnych powodów bliskie i które mógłbym ewentualnie poprowadzić. Nie chodzi mi jednak o to, żeby wyłonić jakiegoś konkretnego zwycięzcę plebiscytu.

Odpisałem na twoją propozycję, pierwszym co mi przyszło do głowy, po przeczytaniu tego enigmatycznego wpisu. Głownie po to, by spróbować rozniecić ogień dyskusji.

Co do słowian osadzonych bardziej historycznie, to mam obawę. Nie chciałbym wchodzić w historyczne spory i toczyć dyskusję o wymowę nazw poszczególnych bóstw, granice przenikania się poszczególnych plemion, czy szczegóły wierzeń.
Raz że żaden ze mnie znawca w tej materii, a jedynie taki drobny pasjonat historii.
Zdecydowanie wolę bardziej baśniowy klimat w tej materii i wolałbym już bawić się w Wielkiej Lechii, niż przekomarzać się o różne historyczne detale, których i tak nikt nie jest w stanie zweryfikować.

Mówię to na podstawie własnych doświadczeń, bo miałem kiedyś średnią przyjemność prowadzić nazwijmy to słowiańską grę, gdzie doszło do tego typu sporów pomiędzy graczami, a mną i sesja się posypała.

To co proponujesz można by ewentualnie poprowadzić na zasadzie konfliktu starej i nowej wiary, choć to też może być źródłem gównoburzy pomiedzy graczami, jeśli trafią się tacy co nie mają dystansu do siebie i gry.

Także ja wolałbym się jednak trzymać bajkowych realiów z historią w tle.
 

Ostatnio edytowane przez Nuada : 01-08-2022 o 22:15.
Nuada jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem