Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2022, 17:42   #9
Nuada
 
Nuada's Avatar
 
Reputacja: 1 Nuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputację
Shartan, podobieństwo Coriolisa do Gasnących Słońc, to nie jest jakiś zarzut. Po prostu pewne motywy się powtarzają i stąd też takie, a nie inne wrażenie. Poza tym dość dużo grałem w GS i całkiem lubię ten system. Może poza mechaniką
W Coriolisa grałem mniej, ale nie mówię, że to zły system.

Wręcz przeciwnie. Ma kilka ciekawych patentów i na pewno nadaje się do rozegrania interesującej przygody eksplorującej pseudo arabski folklor. Sęk w tym, że o ile z chęcią bym w Coriolisa zagrał, to nie ciągnie mnie by go prowadzić.

I tu jest pies pogrzebany.
Poza tym jak już mówiłem, gdybym miał pokusić się o prowadzenie czegoś w klimacie 1001 nocy, to byłoby to coś bardziej fantasy niż sf. Nawet jeśli Coriolis jest space operą i można pokusić się o rozegranie przygody z technologią na niskim poziomie, to jak dla mnie nadal za mało w tym orientalnej lekkości, tajemniczości, mistycyzmu i bajkowości.

Gdybyś jednak zechciał zaprezentować ten system na forum i poprowadzić jakąś krótką przygodę, to na mnie możesz liczyć.
 
Nuada jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem