Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-08-2022, 02:49   #51
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Cytat:
Od razu zaznaczam, że nie jestem ekspertem od tej edycji i w wielu kwestiach mogę się myłić lub mieć nie pełny obraz. Nie znam wszystkich wydawnictw, które wyszły. Poza tym moje postrzeganie nowej edycji jest wykoślawione przez lata grania we wcześniejszą wersją systemu.
Także miejcie baczenie na to i wybaczcie staremu wodziarzowi.
Nie ma czego wybaczać ani za co przepraszać śledzę sporo oficjalnych materiałów, podręczników live playów itp i chętnie się podzielę tym co wiem od tego jest ten temat żeby podyskutować.

Cytat:
Wampiry sprzed 5e były potężnymi, manipulatorami. Intrygantami, którzy przez wieki tkali sieć swoich powiązań, nici zależności i intryg, tylko po to, by nagle pewnego dnia obudzić się w świecie w którym nie są nieśmiertelnymi łowcami, ale skazanymi na pożarcie ofiarami.
Te prawdziwie potężne wampiry które nie zginęły z ręki drugiej inkwizycji (a zginęło niewiele wbrew pozorom) zostało zmuszonych przez moce Przedpotopowców do porzucenia swoich domen i ruszenia na bliski wschód. Co dokładnie tam się dzieje nie nie do końca wiadomo podobno wielkie bitwy ale zostawiają to otwarte dla Narratorów_ek.

Co do intryg, oraz sieci powiązań one wciąż istnieją po prostu Starsi wyznaczyli następców którym je przekazali gdy nie byli wstanie wytrzymać przymusu podróży i dołączenia się do wielkiej bitwy. Niektórzy zakładają że wrócą i wyznaczyli zarządców.

Jeżeli ktoś chcę grać starszym można wziąć kogoś z klanu Hakate czyli rodziny wampirów nekromantycznych składających się z dawnego (osłabionego) klanu Giovanni, ich rodzin guholskich różnych pomniejszych linii krwi typu: Lamiae, Samedi, Nagaraja niedobitków Cappadocian i Czaszek. Zjednoczyli się aby wspólnie przeciwstawić się Wyzwaniu na Wielką Wojnę.

Sporo Venture wciąż ma wiele władzy pieniędzy i wpływów z tym że muszą się lepiej kryć z tym, niż wcześniej.

Cytat:
Rolę Sabatu też widziałbym inaczej, a nie jako swego rodzaju opętańczą sektę bezmózgich zombi, goniących za mirażem.

Biorąc pod uwagę oficjalne plotowe zmiany, to właśnie Sabat powinien być pierwszym punktem oporu wobec rosnącej w siłę Drugiej Inkwizycji. Tym czasem dostajemy jakąś sektę wierzącą w jakieś niejasne zagrożenie i zachowującą się globalnie kompletnie irracjonalnie. Przynajmniej ja mam takie wrażenie.
Z Sabatem to są trzy powody zmian:

1. Sabat ruszył wykonać swoją misje Miecz Caina ruszył walczyć z przedpotowcami... I przegrał z kretesem! Okazało się że, Kain którego czcili ma ich gdzieś a bez niego nie mają szans w walce co się nawet zgadza z Metaplotem z 2004. Jedyni Przedpotopowcy którzy zostali zdiabolizowani albo sami tego chcieli albo zastosowali jakiś sztuczki. Nie licząc Zapatustry do którego pokonania były potrzebne połączone moce Magów, Kei - Jinów, i Starszych. Tak naprawdę paradoksalnie to Sabat najbardziej pomógł Przedpotopowcom ich taktyki masowego przeistoczenia i zabijania wampirów przebudziły Przedpotopowców.

Okazuje się również że zabicie przywódcy linii krwi jest szkodliwe dla wszystkich potomków tejże linii krwi.

2. Z Sabatu została tylko sekta bezmózgich krwawych zombie bo przywództwo zostało wybite przez Przedpotopowców podczas tajemniczej wojny na bliskim wschodzie... Ci Starsi z klanów Sabatu którym udało się przetrwać porzucili wierzenia i zdezerterowali żeby przetrwać. Lasombra dołączyli do Camarilii a Diabły można znaleźć pośród Anarchistów.

3. Trzeci powód bardziej mechaniczny piąta edycja skupia się na człowieczeństwie i głodzie mechanika ścieżek człowieczeństwa jest zupełnie niekompatybilna z nowym pomysłem ideą fix tej edycji stąd Sabat powrócił z powrotem do roli wrogów dla postaci graczy.

Cytat:
Przez lata klasyczny Wampir i cała linia WpD obrósły w różne absurdy i czego by nie mówić, troszkę się zestarzał.
Sporo rzeczy pokasowali z powodu rasizmu(Kuei Jiny wynikłe fascynacji wschodem z lat 90tych,, cała heca z klanem Ravaanosów, jeszcze parę innych... ) i z powodu prze komplikowania ( cała checa z 3 wersjami czarnej ręki itp.)
 
Brilchan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem