Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-08-2022, 12:44   #52
Nuada
 
Nuada's Avatar
 
Reputacja: 1 Nuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputację
To, co piszesz Brilchan tylko potwierdza moje ogólne wrażenie, że łączenie starej linii z nowymi pomysłami przypomina zszywanie Frankensteina. Niby wygląda to jak człowiek, ale jest koślawy, brzydki i cuchnący.

Gdy patrzę na 5e, jako nowy świat, nową grę, to wszystko wygląda na przemyślane i zgrabnie utkane.

Jednak, gdy chcę połączyć to ze starym plotem, cały czas coś mi zgrzyta. Wiem, że poprzednia oficjalna historia nie była idealna, ani nawet spójna. Tam też trzeba było się nieraz gimnastykować i wyrzucać absurdalne pomysły.

Dlatego zastanawiam się, czy to ma w ogóle sens.
Twórcy oczywiście nie mogli wykasować wszystkiego i zacząć od zera, bo pewnie większość fanów podniosłaby larum.
Myślę jednak, że takie wyczyszczenie wszystkiego byłoby zdrowsze i w sumie łatwiejsze do ogarnięcia i uzasadnienia.

Oczywiście i tak jako MG mogę sobie prowadzić jak chcę, ale czasami lubię sobie zerknąć i zainspirować się jakimś oficjalnym materiałem.

___
Sabat, jak i inne podręcznik z serii Black Dog, polubiłem od kiedy tylko pojawiły na rynku. Dlatego pewnie trochę mi żal tego, co zrobili z Czarną Łapą. Jak dla mnie Sabat stanowił fajną przeciwwagę dla takiej sztywnej i mocno sformalizowanej Camarilli. Teraz dostaliśmy taką jakąś pokraczną i nieśmieszną karykaturę, która ma być niby tym uber złym dla graczy.

Wiem, że wzmocniono pozycję Anarchistów, ale to jednak nie to samo.

___
Żeby nie było, że tylko marudzę, to na pewno jako in plus mogę role Łowców. Przy takich założeniach metaplotu, polowanie na Pijawki ma sens. Wcześniej, to była moim zdaniem najsłabsza część linii wydawniczej.

____
Pytanie, czy Wezwanie Gehenny ma coś wspólnego z Szóstym Wielkim Maelstromem?
Tego się pewnie nigdy oficjalnie nie dowiemy, bo z tego się orientuje to nie ma żadnych planów związany z tym settingiem. W sensie z Upiorem.

Pozostaje tylko gdybać. Z resztą Wraith nigdy nie cieszył się jakąś wielką popularnością, więc teraz też pewnie nie byłoby inaczej.

____
Co do rasizmu Wschodnich Wampirów, to nie ma co udawać, że Azjaci nie mają wielkiego poczucie wyższości nad innymi, szczególnie Białymi.
Mają i to jeszcze jak.
Przykrywanie niewygodnych faktów, jest jednak dzisiaj powszechne, więc nie ma się co dziwić, że nawet w grze wyobraźni twórcy to robią.
 

Ostatnio edytowane przez Nuada : 07-08-2022 o 12:48.
Nuada jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem