Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-08-2022, 22:49   #53
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Cytat:
Dlatego zastanawiam się, czy to ma w ogóle sens.
Twórcy oczywiście nie mogli wykasować wszystkiego i zacząć od zera, bo pewnie większość fanów podniosłaby larum.
Myślę jednak, że takie wyczyszczenie wszystkiego byłoby zdrowsze i w sumie łatwiejsze do ogarnięcia i uzasadnienia.
Ale oni próbowali wszystkich 3 rozwiązań! Zaczęli od zera i dali nam Wampira Requiem oraz Kronik Mroku dawniej zwane Nowym Światem Mroku / Nwodem. Ta linia wydawnicza ma swoich zwolenników ale nie przyniosła im takiego sukcesu jak poprzednia linia wydawnicza.

Sądzę że tobie spodobała by się wersja V20 jubileuszowy podręcznik wampira podczas pandemii rozdawali za darmo legalnie tam skasowali Gehenne i nieco poukładali mechaniczne głupotki z całej linii zbilansowali niektóre przegięcia ale nie wprowadzili tak dużych zmian Metaplotu i stylów grania jak zrobili to w V5 dodali tylko nieco informacji w związku z nowymi technologiami.

Cytat:
Sabat, jak i inne podręcznik z serii Black Dog, polubiłem od kiedy tylko pojawiły na rynku. Dlatego pewnie trochę mi żal tego, co zrobili z Czarną Łapą. Jak dla mnie Sabat stanowił fajną przeciwwagę dla takiej sztywnej i mocno sformalizowanej Camarilli. Teraz dostaliśmy taką jakąś pokraczną i nieśmieszną karykaturę, która ma być niby tym uber złym dla graczy.
V5 skupia się bardzo na problematyce głodu cała nowa mechanika skupia się wokół żarcia każde użycie mocy nawet na pobudzenie czy użycie wyższych stopniem mocy to ryzyko zgłodnienia a wystarczy 5 punktów żeby bestia dostała szału co powoduje problemy. Nie jest tak łatwo załatwić Trzody jak kiedyś bo Druga Inkwizycja cały czas wszystko kontroluje i mają algorytmy i wydziały które śledzą wszystkie niegdyś łatwe metody zdobywania krwi.

Sabat który ma Ścieżki Oświecenia i zupełnie nie przejmuje się ofiarami ludzkimi po prostu zupełnie nie pasuje do tej mechaniki i skupienia na żarciu. Nie znaczy od razu że trzeba być emo wampirem który boj się skrzywdzić muchy ale większość problemów wokół których skupia się V5 pasuje do Sabatu jak pięść do nosa.

Sabatem można bardzo fajnie zagrać na mechanice V20. Nie wiem jaki masz stosunek do słuchania nagrań z sesji innych ludzi ale znam taką skończoną mini kampanie Sabatu po polsku, na mechanice 5tki która moim zdaniem dobrze pokazuje na żywym przykładzie że na dłuższą metę Sabat nie pasuje po prostu do zamysłu systemu:

https://www.youtube.com/watch?v=wwov...D&index=1&t=1s
 
Brilchan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem