Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-08-2022, 01:15   #54
Aro
 
Aro's Avatar
 
Reputacja: 1 Aro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Nuada Zobacz post
Dlatego zastanawiam się, czy to ma w ogóle sens.
Twórcy oczywiście nie mogli wykasować wszystkiego i zacząć od zera, bo pewnie większość fanów podniosłaby larum.
Myślę jednak, że takie wyczyszczenie wszystkiego byłoby zdrowsze i w sumie łatwiejsze do ogarnięcia i uzasadnienia.
Tak jak Brilchan wyżej napisał, twórcy zrobili dokładnie tak przy wydaniu nowego Świata Mroku (który przemianowali na Kroniki Mroku przy wydaniu 2 edycji). Czy fani podnieśli przy tym larum, nie wiem, nie pamiętam, ale nWoD na pewno został zjechany i do tej pory obrywa czasami - nieuzasadnionym w mojej opinii - hejtem. oWoD jednak dominuje.

Nie zagłębiając się za bardzo w offtop - w nWoDzie wyzbyto się w dużej mierze metaplotów, stawiając na "lokalność", co IMHO wychodzi settingowi na zdrowie. Sama historia i pochodzenie wampirów są mgliste, a nie wyłożone jak na dłoni (pochodzenie od Kaina jest tylko jedną z teorii), Przymierza pozwalają na ciekawszą politykę (nie jak przy binarności Camarilla-Sabat) i zadbano o kompatybilność nadnaturalnych systemów (więc nie trzeba się gimnastykować, jak spotkają się wampir, wilkołak i mag). Ale nie o tym temat.
 
Aro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem