Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-08-2022, 16:33   #14
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Ankieta


- Prosiłbym aby wypełnili ją ci co przynajmniej widzą potencjał w takim pomyśle na sesję prowadzoną przeze mnie. Wyniki pomogą mi ustalić jakieś ramy do ewentualnej rekruty.


1 - Czy wolisz sesję gdzie BG to polscy wojskowi weterani misji zagranicznych czy jakąś inną? Jeśli inną to podaj jakie. Realia myślę mniej więcej modern czyli to co mamy za oknem. Może suwak na parę lat w jedną lub drugą stronę. Ale mniej więcej modern.

2 - Jakie stężenie zjawisk/wydarzeń paranormalnych preferujesz? Skala od 1 do 10. Gdzie 1 to minimalne lub zerowe, 5-6 to coś istotnego np. artefakt, zjawisko, istota ale o dość ograniczonym zasięgu, 10 to główny, motyw przewodni sesji.

3 - Jaki typ zagrożenia z jakim przyszłoby się zmierzyć ci odpowiada? Czyli rodzaj tarapatów z jakich trzeba się wykaraskać. Masz 20 pkt, rozdziel im więcej, tym bardziej interesujące twoim zdaniem. W poniższej rozpisce nie liczę pogody bo ona i tak odciśnie swoje piętno cokolwiek by się nie działo w sesji.

Bestie - różne potwory, mutanty, kosmiczne coś itd.

Eksperymenty - tajne eksperymenty z superborni, żołnierzy, potworów, maszyn itd.

Ludzie - wojsko, policja, straż graniczna, korporacje, najemnicy, szpiedzy, terroryści

Magia - coś magicznego, okultystycznego, plugawego i mrocznego trudnego do zrozumienia

Szaleńcy - opętańcy, sekciarze, zombi, zarażeni

Inne - wymień co



Cytat:
Weterani nie są nudni. Oni są najczęściej małomówni. Ale są służby, których tydzień zwykłej roboty mógłby wypełnić akcją kilka sesji.Czy to jest nudne? Nie wiem. Często nieopowiedziane, na przykład przy rodzinnym stole, bo po co psuć atmosferę...

Koncept ciekawy, o ile pokaże się psychikę każdej postaci, wywlecze się ją na sesji i sponiewiera porządnie o tą surową przyrodę. Surwiwal niewątpliwie tak.
Dobre przygotowanie postaci graczy, być może z sesją zero, aby dograć to braterstwo i więzi, które chce się uchwycić.

Jeśli MG nie lubi opisów przyrody (olewane?), wywlekania osobowości (cichotwardzielowanie? Poważnie Pip?) postaci, ani surwiwalu(serio?W sesji w Arktyce?), i byłby skłonny dopuścić nie-weteranów aby każdy grał czym chciał(to już kontrproduktywne jest. Dalej rozmawiamy o przygodzie dla twardzieli, inspirowanej wspomnieniami twardziela?), to nie jest to dobra droga. Dla konceptu, a nie realizacji bo wszystko da się zrealizować. Jakoś.
Pip, zamiast tabelkować zastanów się, czy rezygnując z pewnych elementów, bo Ci nie leżą, lub uważasz, że są słabe na sesję, to wciąż będzie to ten sam koncept, którym próbujesz zainteresować potencjalnych graczy?

- Oki, dzięki za zabranie głosu To jest wątek rozpoznawczy więc jest okazja aby każdy, zwłaszcza zainteresowany sesją, przedstawił swój punkt widzenia, propozycje, pytania itd.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem