Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-08-2022, 18:39   #16
Nuada
 
Nuada's Avatar
 
Reputacja: 1 Nuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputację
Pliman, czy ja wiem ciężki temat zapodałem? Kwestia gustu i podejścia.
Założenia są proste, wręcz banalna, a cała konwencja lekka, humorystyczna i podszyta duszną i mroczną atmosferą kosmicznej grozy.

____
Avitto, nigdy nie ma gwarancji w przypadku tego typu niestandardowych pomysłów. Uważam, że doza otwartego umysłu, minimalna znajomość poruszanego tematu i dystans do siebie i gry i może wyjść z tego coś interesującego.
To ma być ultra krótka i ultra szybka sesja. Jak pisałem na wstępie post mają być na 100-200 słów maks.
To pozwoli na zwięzłość i powinno przyspieszyć rozgrywkę. Owszem narzuca pewne ograniczenia, ale z miejsca eliminuje wodolejstwo, a klimat i w taki sposób można zbudować.

____
Phil i Dhratlach, o wy prześmiewcy i żartownisie. Prawilni zrzędliwi starcy byli i są tylko jedni.
Lubię tych zgryźliwych starców, więc i wam wybaczę. :P

Mogę jednak zdradzić, że w przygodzie pojawi się polski pisarz. Podpowiem, że to ktoś w klimacie grozy, jak dwaj główni bohaterowie.

I gdybym miał sam dorzucić jeszcze kogoś do tej głównej pary bohaterów i to z naszego podwórka, to byłby to albo Miciński albo Witkacy.
To jednak nadałoby sesji troszkę inny sznyt, ale kto wie może kiedyś i na takie wariactwo się zdecyduję.

___
Pliman prowadziłem takie miksy. Głownie w realiach szeroko pojętego Zewu Cthulhu. Jako NPC-y miałem i Sherlocka i Picassa, a także Baudelaire, a jedne z graczy grał kimś wzorowanym na Zdzisławie Beksińskim.
Jest to do ogarnięcia. Zależy jednak od realiów, poziomu autentyczności i ogólnie pojętego klimatu.
Czy robimy, to na serio i trzymamy się faktów historycznych, czy jednak jak w tym przypadku puszczamy wodze fantazji i bawimy się konwencją.
 

Ostatnio edytowane przez Nuada : 16-08-2022 o 18:43.
Nuada jest offline