Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2022, 14:11   #37
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
@Wszyscy


- Jak dobrze widzę to chyba mamy komplet postów w tej turze A jest dopiero połowa pn To ktoś jeszcze coś zamierza pisać czy mogę siadać do swojej tury? Bo jak basta to w sumie nie ma chyba co czekać do weekendu.



- Ale bym chciał i tak wiedzieć parę rzeczy do mojego posta. Albo z Waszych postów albo z deklarek. A mianowicie:



- Aurora przed końcem spotkania zaprosi do pokoju obok. Tam będzie nieco sprzętu jakby ktoś coś potrzebował:

- kastety (Siła + WW; dmg +1)
- noże (ZRĘ + WW; dmg +2)
- pałki teleskopowe (ZRĘ + WW; dmg +2)
- kajdanki (Siła + WW - jak zapasy i mocowanie się)
- paralizator elektryczny (SIŁ/ZRĘ + WW; SW -1/-2 (spokrewnienie/żywi)
- pojemnik gazu pieprzowego (OPA + Strzelanie; SW -1/-2 (spokrewnieni/żywi)
- małe latarki taktyczne
- pistolety z tłumikiem (Opanowanie + Strzelanie; dmg +3)



- Ogólnie są tam wględnie małe przedmioty jakie można schować do kieszeni, torebki, rękawa, wsunąć za pasek itd.


- Podany dmg przy broni to tzw. rany lekkie dla wampirów. Czyli jakby 1 taka rana to 0,5 HP-ka. Normalnie na karcie skreśla się jeden kwadracik jako r.lekką i dopiero jak "pasek HP-ków" się skończy to przekreśla się w przeciwną, robiąc krzyżyk, i to już się liczy jako r.ciężka. No ale ja nie mam kwadracików do zaznaczania ot będę zaznaczał połówkami HP-ków.


- Na pistolety nikt z BG nie ma licencji. Te się wydaje na konkretny egzemplarz broni o konkretnym numerze seryjnym więc sa imienne w zestawie: właściciel - broń. W razie jakiejś kontroli przez władze posiadanie takiego nielegalnego pistoletu i to z tłumikiem wygląda na tyle podejrzanie, że może się zakończyć próbą "zatrzymania do wyjaśnienia". Więc z wzięciem takiego pistoletu jest pewne ryzyko. Pozostałe przedmioty są dostępne na rynku cywilnym więc nie ma takiego ryzyka.

- Jak ktoś z powyższej listy coś bierze to chciałbym deklarkę. Jak nie będzie deklarki uznam, że nie bierze.


- Co do paralizatora i gazu pieprzowego nie znalazłem ich w podręczniku. Albo przegapiłem. Ale proponuje używać jak broni białej/palnej. A działają w ten sposób, że obniżają SW trafionego. Żywych o 2, spokrewnionych o 1. Jeśli w którymś podręczniku jest taka broń opisana to bym prosił o podpowiedź bo radośnie improwizowałem w tej sprawie Jak SW spadnie do 0 postać jest "niesprawna".

Cytat:
Postać, która straciła wszystkie punkty Siły Woli
(w wyniku jakiegoś typu Obrażeń lub ich kombinacji)
staje się Niesprawna i otrzymuje karę -2 kostek
do testów Społecznych i Umysłowych. Zgodnie ze
standardowymi zasadami, jeśli jakaś jej pula testu
spadnie poniżej zera, musi rzucić minimalnie 1 kością.

(Podstawka, s.158)



- Poza tym Aurora poda numer do dyżurujących w okolicy "cleanerów" którzy w razie potrzeby posprzątają co nabrudzone i zabiorą padlinę.



- Jak nocna ferajna opuszcza "Meduse" to jest ok 00:15. Jak bezpośrednio z centrum do Orly to ok 1 h jazdy przez weekendowe miasto czyli ok 01:15. Jak jeszcze gdzieś, po coś/kogoś jechać to jeszcze +1 h później czyli ok 02:15.


- Poza tym chciałbym wiedzieć jeśli się macie dzielić to na jakie grupy. Kto z kim?


- I jaki odstęp między przynętami a resztą? Jak się trafi długa prosta to widać na pół kilometa albo i kilometr. W parkach i innych takich do ok 100 m dookoła. Im dalszy odstęp tym większa szansa na to, że wabik będzie wyglądał odpowiednio samotnie ale dłuższy czas przybycia z pomocą. No a im krótszy to na odwrót.

- Ogólnie jak ktoś, coś ma do zadeklarowania/załatwienia po opuszczeniu klubu do jest okazja.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline