Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-08-2022, 08:04   #59
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Rany. Na wstępie przydługiego posta nadmienię, że prędkość pojawiania się komentarzy i postów pozwala bardzo pozytywnie zapatrywać się na rozwój sesji.

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post

- Co do paralizatora i gazu pieprzowego nie znalazłem ich w podręczniku. Albo przegapiłem. Ale proponuje używać jak broni białej/palnej. A działają w ten sposób, że obniżają SW trafionego. Żywych o 2, spokrewnionych o 1. Jeśli w którymś podręczniku jest taka broń opisana to bym prosił o podpowiedź bo radośnie improwizowałem w tej sprawie Jak SW spadnie do 0 postać jest "niesprawna".


(Podstawka, s.158)
Nie przegapiłeś. Nie ma ich w podstawowym podręczniku. W scenariuszu Upadek Londynu są różne dodatkowe opcje (głównie dla Inkwizycji), a ponieważ już kilka lat katuję moich graczy to się podzielę działaniem Tasera:

Cytat:
Tasers are lightweight personal weapons designed to issue a short electric shock to incapacitate rather than injure. Tasers are operated using the Firearms skill and inflict superficial damage to all targets. If a shot from a taser successfully hits a human then there is no additional damage modifier, but the target is stunned – and cannot act – for a number of turns equal to the number of successes rolled (i.e. margin of the roll +1). Vampires are similar ly affected but halve the amount of time (rounding down). If the target is wearing heavy clothing or non-conducting armor that prevents the weapon from making skin contact, then there is no effect. The target can reduce the amount of turns they have been stunned by spending 1 Willpower point per turn reduced.
Fall of London p.228.

Ogólnie jest tu firearms, bo z tasera się strzela. Paralizator zaś jest to walki w zwarciu, więc dałbym pulę Dex + WW, lub Dex+Brawl (raczej nie dawałbym siły, bo nie jest to ani ciężkie, ani siły do operowania zbyt wiele nie potrzebuje)

Pojawia się tu ważna mechanika STUN (ogłuszenie?). Trafienie czymś takim powoduje BRAK MOŻLIWOŚCI DZIAŁANIA przez X tur, chyba, że „wydamy” willpower w każdej turze, w której mamy Stun.
„Wydanie willpowera” to nic innego jak „zadanie sobie powierzchniowych obrażeń w siłę woli”.
Wiec w zasadzie oficjalne materiały potwierdzają Twoje założenia, z tym że dają możliwość trafionemu „stracić kolejkę” jeżeli nie chce obrażeń w willpower (co najpewniej jest gorsze).

Ze sprzętu John weźmie latarkę taktyczną i kajdanki. Przemocą się brzydzę :P

//Widząc ile broni bierze nasza detektyw przypomniała mi się sesja DnD gdzie grałem złodziejem a koleżanka grała strażnikiem miejskim. Wspólnie się gdzieś włamywaliśmy. Było dwóch strażników do ogłuszenia. Ja swojego zdjąłem, a ona tłukła pałką po twarzy swojego, choć już dawno był nieprzytomny. Stwierdziła, że zawodowe przyzwyczajenia więzły górę. //

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Dodałem jeszcze w poście informacje o dokumentach które ustaliliśmy tutaj z Mi Raazem możesz sobie dopisać large boon od Carla
To Carl jest taki wpływowy? O Boonach pogadamy po fakcie. Jak wspomniałem przygotowanie papierów to 1-2 noce, gdy będę zajmować się tylko tym. Dla mojej postaci jest to drobne okulawienie fabularne, więc zobaczymy jak szybko się będzie akcja toczyć.

W temacie tego jak się dzielimy, to miała być tajemnica i miałem zadzwonić z niespodzianką pod meczetem, no ale w komentarzach akcja toczy się tak szybko, że musze Wam tu napisać:

Mam dostęp do kamer na południe od lotniska Orly. Możecie puścić przynętę tam, a ja będę w stanie monitorować ją przez system kamer miejskich. Na razie przez telefon, bo ktoś musi mi komunikator podrzucić.

Z wytycznych Pipboya wiem, że mamy jeszcze 2 sektory podobnej wielkości, ale czasowo nie mogę ogarnąć wszystkich trzech. Znaczy mógłbym pewnie, ale to wymagałoby znacznie trudniejszego włamania do centrali monitoringu, albo bycia fizycznie w trzech miejscach na raz.

Możemy też zrobić rozpoznanie kamerami + krukami Odyna i później zadecydujemy gdzie kogo puścimy? Myślę, że jest to lepsze rozwiązanie niż rzucanie się w ciemno, jednak zabierze czas, którego nie ma aż tak wiele.

Co sądzicie?

@Pipboy, jeszcze jedna kluczowa rzecz przy trakowaniu naszych statusów: Głód! HP jest dla wampirów drugorzędne w porównaniu z głodem. Głód może najwięcej zmienić w sesji i w pewnym momencie stanie się głównym motywatorem naszych działań. Wampirem naprawdę zupełnie inaczej planuje się działania gdy ma głodu 2/5 a zupełnie inaczej gdy ma 4/5. Podczas gdy takie szczegóły jak urwane trzy palce, czy inne rany to naprawdę "chwilowa niedogodność"
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 23-08-2022 o 08:09.
Mi Raaz jest offline