Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-09-2022, 07:33   #1744
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Gdy pisałem tę scenę, to rzuciła mi się specjalizacja w Koniach naszego Navaho. Aczkolwiek to zupełny zbieg okoliczności. Tymczasem dawno nie było wykładów z mechaniki
Blood Potency, czyli siła krwi.

Każdy z Was ma jakieś Blood Potency. Pewnie się nad tym nie zastanawialiście. Chciałbym w kilku słowach wyjaśnić jak działa i co zmienia się wraz z kolejnymi poziomami.

Omówię tu poziomy
0 - typowy dla Cienkokrwistych
1 - typowy dla większości z Was
2 - poziom jaki osiągnął Yusuf dzięki Magii Krwi i poziom jaki bazowo ma Lady Catherine, bo tak było w jej karcie

Oto najważniejsze rzeczy:

Blood Surge - napływ krwi

W zamian za 1 rouse check można dodać odpowiednią ilość kości do kolejnego testu. Dokładnie do atrybutu w teście, co oznacza, że można tym doładować 99% testów, ale nie można użyć krwi do dodania sobie kości w testach siły woli i człowieczeństwa. No i do testów szału, gdzie rzucamy o siłę woli +⅓ człowieczenstwa.

0 - dodają 1 kość
1 - dodaj 2 kości
2 - dodają 2 kości

Mending - Leczenie ran.

Wampir może leczyć rany powierzchniowe dzięki tej umiejętności. Bez ogrniczeń ilościowych na dobę. Pamiętajcie, że leczenie zawsze się udaje, nie ważne od wyniku Rouse Chceku. Nieudany RC powoduje, że wzrasta Wam Głód.

Rany ciężkie można leczyć w ilości 1 na dobę niezależnie od Blood Potency i kosztuje to trzy Rouse Chcecki.

0 - leczą 1 ranę powierzchowną za 1 rouse check
1 - leczą 1 ranę powierzchowną za 1 rouse check
2 - leczą 2 rany powierzchowne za 1 rouse check.

Walczący z de Wordem może odnotowali, że on leczył 3 rny w turze, miał Blood Potency 5.

Discipline Power Bonus (dodatkowe kości dyscyplin)

Tutaj sprawa jest prosta. Moc krwi napędza dyscypliny. Im mocniejsza krew, tym mocniejsze dyscypliny. Dotyczy to rzutów na aktywację dycypliny (np Resolve + Blood Sorcery, czy Dexterity + Celerity). Nie wpływa na dyscypliny pasywne jak ignorowanie pancerza z Potency, czy wyższe skakanie. Nie dodaje się też do punktów życia w Fortitude, zastraszania ani perswazji z Prezencji.

Ważne, dodają się też do rzutów na odparcie dyscyplin (głownie Domincji, Prezencji i Magii Krwi, ale są też takie rzeczy jak Telepatia z auspexu, czy Viscitude z Protean)

Bonus wynosi odpowiednio:

0 - brak bonusu
1 - brak bonusu
2 - dodatkowo 1 kość

Reroll Rouse Chceck (przerzucanie kości)

Przy aktywacji dyscyplin czasami jest potrzebne wykonanie RC, co w przypadku porażki owocuje wzrostem głodu. Silne wampiry palą mniej krwi. Dlatego wraz ze wzrostem mocy krwi pojawia się możliwość przerzucania pecha. Niestety im mocniejsza moc, tym mocniejsza musi być krew, żeby jej nie palić.

0 - brak bonusa
1 - może przerzucić RC dla dyscypliny 1 poziomu
2 - może przerzucić RC dla dyscypliny 1 poziomu.

Myślicie teraz ile razy o tym zapomnieliście? To sprawdźcie ile jest dyscyplin 1 poziomu, które nie są pasywne lub nie wymagają RC.

Bane Severity - klątwa klanowa.

Pewnie wiecie, że macie klątwy klanu. Zazwyczaj pojawi się tam wartość liczbowa. Żeby daleko nie szukać Spoon ma trudność z opanowaniem gniewu gdy się go sprowokuje. Jego Bane Severity to właśnie kara do tego rzutu. Im silniejsza krew, tym większa kara. Pamiętacie gdy sugerowałem, żeby nie denerwować Arwyn?

0 - brak kary, cienkokrwiści nie mają klanu i wad klanowych.
1 - kara wynosi 2
2 - kara wynosi 2

Kara do pożywiania się.

Silniejsza krew wiąże się z większymi potrzebami zaspokajania głodu. Wszyscy musicie zabijać, żeby zredukować głód do poniżej 1. Ale takie wampiry jak de Worde, czy Arwyn muszą zabijać, żeby zredukować głód poniżej 3. To może dać Wam pogląd na to jak bardzo można się odczłowieczyć z czasem.

0 - brak kary za pożywianie się
1 - brak kary za pożywianie się
2 - krew z paczek i krew zwierząt zaspokaja tylko połowę normalnej wartości.

Tu drobna klaryfikacja: krew z paczek, to nieobrobiona i świeżo przetoczona krew trzymana w lodówce. Nie jest to dostępna w szpitalach plazma, z antykoagulantami i konserwantami. Tę, żeby jeść trzeba mieć specjalną zaletę. Techniczne jest to na przykład krew pita z kielicha na imprezie. Co zaś do zwierząt, to one bazowo dają dużo mniej, chyba, że jest się specem od Animalizmu i ma odpowiednią dyscyplinę jak Uta. Więc dla Yusufa, któremu spicie psa dałoby połowę tego co człowiekowi, teraz przy Blood Potency 2 da mu tylko ¼ tego co dałby człowiek.

To tyle mechanicznego przerywnika z mojej strony.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline