Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-09-2022, 07:23   #31
Vertis
 
Vertis's Avatar
 
Reputacja: 1 Vertis ma wspaniałą reputacjęVertis ma wspaniałą reputacjęVertis ma wspaniałą reputacjęVertis ma wspaniałą reputacjęVertis ma wspaniałą reputacjęVertis ma wspaniałą reputacjęVertis ma wspaniałą reputacjęVertis ma wspaniałą reputacjęVertis ma wspaniałą reputacjęVertis ma wspaniałą reputacjęVertis ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Elenorsar Zobacz post
Teraz też do końca nie rozumiem co miałeś na myśli "karty od osób znających PFa będę brał pod uwagę w pierwszej kolejności", a teraz mówisz o "min-maxerów". Problemem dla ciebie jest nieznajomość mechaniki, lore, czy czego? Tutaj zostało pół miesiąca do zakończenia rekruty. Dużo z tego da się nadrobić.
Chodziło mi o to, że chcę osoby, które będą wiedziały, jak używać mechaniki w czasie walk czy gdy będą chciały coś przetestować/użyć. Bo nie chcę sytuacji, gdy gracz chce zrobić pięć rzeczy na raz, a mechanika mu na to nie pozwala a ja muszę tłumaczyć, dlaczego nie może czegoś zrobić. To nie są warsztaty. Ale przez te jeszcze półtora tygodnia do zakończenia rekrutki można ogarnąć, jak działa mechanika PF (jeśli ktoś grał w D&D 3.5 to pójdzie mu łatwiej) i zrobić postać.

Podesłane przez Alex Tyler i Aro linki są bardzo pomocne, ale jak się chce zrobić postać "pod siebie" czyli żeby fabularnie zgadzała się z mechaniką i na odwrót, odzwierciedlała nasz zamysł na postać, to niestety trzeba przekopać się przez masę materiału od Paizo a nie każdy na pewno ma na to czas, jeśli wcześniej nie znał PFa. No i podręczników nie wydano po polsku, co dla niektórych też może być ograniczeniem.

Myślę, że dalsza dyskusja na ten temat jest zbędna. Jeśli ktoś nie zna PFa ale chce się chociaż ciut nauczyć zasad i stworzyć postać, to zapraszam. Jak jednak mówiłem, w pierwszej kolejności będę brał pod uwagę osoby znające system.
 
Vertis jest offline