Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-09-2022, 08:21   #10
Marrrt
 
Marrrt's Avatar
 
Reputacja: 1 Marrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputację
Dobre polskie tłumaczenia dodają uroku i zbliżają system osobom polskojęzycznym. Staje się on bardziej namacalny i żywy. Warto dla nich trochę poburzować mózgi, by nie wpaść w obmierzłe sidła minecraftowych staków diaksów spałnujących się przy pakach mobów. Czy cokolwiek...

Mollusk:
Co do opisu detektora Mollusk to podoba mi się wspomniany przez Campo Kalmierz. Kalmar (jako skurczliwy mięsny ochłap w tubie) + Mierz od mierzenia/detekcji. Zresztą Mollusk chyba właśnie stąd ma swoją nazwę intuicyjną. Jakieś miękkie, oślizgłe coś co skurcza się raptownie gdy otrzyma impuls. No małż jak nic. W duchu systemu więc będzie trzymanie się tego skojarzenia.
Małżnik? Kalmarnik?

Splayer
Co do włóczni... Spinacz nie brzmi źle, ale czegoś mu brakuje. Włócznia szpitalników od biedy daje radę jako synonim. Ale żaden władający nią nie powie:
- Podaj mi moją włócznię szpitalników.
Będą mieli swojską nazwę. W medycznym duchu szpitalników proponuję jeszcze Lancet, albo metagramując skalpel Skarpel.
 
__________________
"Beer is proof that God loves us and wants us to be happy"
Benjamin Franklin
Marrrt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem