Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-09-2022, 11:12   #35
Wired
 
Wired's Avatar
 
Reputacja: 1 Wired nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Nuada Zobacz post
Wired, specem od mechaniki nie jestem i nigdy ona nie była moim konikiem.
Może lepiej było wybrać 2ed na której pokolenia fanów młotka zjadło zęby.
Już kilka razy szeptano mi do ucha - pomysł na sesję fajny, ale dlaczego nie zagramy w drugą edycji.
Mam nadzieję, że ten wybór nie odbije mi się czkawką i nie położy rekrutacji
Dla mnie to zaleta tej rekrutki,. ile można grać w to samo

Takie pytanie niemechaniczne, ścigamy heretyka ale sama Niedokończona Księga jest przez większość kapłanów Sigmara uważana za apokryficzną (oficjalnie nie jest częścią wiary) i w sumie gdyby powoływał się na nią ktoś inny niż Wewnętrzny Krąg Zakon Ognistego Serca będący osobistą ochroną Wielkiego Teogonisty to by pewnie już dawno uznano pismo za heretyckie i spalono jego kopie wraz z posiadaczami . Zatem rodzi się pytanie o co oskarżają tego heretyka którego mamy znaleźć? i jak z Twojej strony wygląda status tego co robi Zakon Ognistego Serca z tą księgą? Co twierdzą inne zakony, ogół kultu, władze prowincji i Imperium?

Czy to zbyt poufne i każdy gracz dostanie swoją część info zależnie od tego z której ścieżki wyjdzie?


@Alex, jeśli wolno zapytać, do jakich łowców czarownic Twój łowca należy?

Świecki, np.
- łowca (nagród) z przekonania który stał się na tyle sławny że dostał papiery od prowincji lub rządu ?
- były strażnikdróg/rycerz/wojskowy/najemnik o własnych pobudkach (religijnych albo czysto finansowych, to dobra fucha) na usługach wysoko postawionego szlachcica (najpewniej księcia-elektora danej prowincji, czasem pośrednio, w końcu utrzymywać porządek w prowincjach ktoś musi) ?

Czy też bardziej religijny przypadek i oficjalnie członek organizacji religijnej znanej z łowców, na przykład:
- członek Zakonu Oczyszczającego Płomienia ?
- członek Zakonu Srebrnego Młota ?
- członek Zakonu Templariuszy Sigmara ?

Bo bycie łowcą niejedno ma imię

No i w sumie to, że ktoś wychodzi z ścieżki 1 i jest licencjonowanym łowcą pracującym na zleceniu Zakonu Ognistego Serca nie oznacza że jest członkiem tego zakonu (z tego co kojarzę to oni nie mają łowców, ich głównym zadaniem jest ochrona Wielkiego Teogonisty i jego kwater a nie uganianie się za heretykami, pewnie też bawią się w politykę będąc tak blisko tak wpływowej persony i dlatego ten heretyk jest ważny, może czyjś synalek, sprawa pewnie polityczna i śliska więc nawet wskazane jest wziąć kogoś z zewnątrz by w razie czego zrzucić na nich winę ).

PS. Tak ostatnio myślałem nad tym i w sumie dostając żelazne listy i prawo ścigania heretyka każdy z ścieżki 1-3 formalnie stał się łowcą czarownic, niezależnie od motywu no ale są łowcy i Łowcy.

PS2. Rodriguez wydaje mi się że Alex nie określiła jednoznacznie z której ścieżki robi postać, a jak wyżej wspomniałem łowca łowcy nie równy, równie może to być łowca na usługach elektora zatrudniony przez jego syna do tej delikatnej misji, lub nawet sławny łowca zatrudniony przez barona co to żadnej dobrze płatnej pracy się nie boi

PS3. Jeszcze sesja się nie zaczęła a ja już mnożę możliwe wątki i zwroty akcji
 

Ostatnio edytowane przez Wired : 23-09-2022 o 12:49.
Wired jest offline