Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-09-2022, 10:00   #60
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Cytat:
I generalnie pytanie co do wizji świata MG - mamy WiFi, Starlinka, komercyjne latające drony, wszystkie te technologiczne bajery, o których w oryginalnym CP 2020 autor nie pomyślał?
Mamy, z tym że smartfony nazywają się Agent(y), drony i poziom technologii podobny do naszego, z tym że nieco bardziej do przodu a z dronami to należy uważać o, tyle że nigdy nie wiadomo czy jakieś napruty buster nie będzie chciał sobie urządzić zawodów strzelniczych do drona podejrzewając policje :P

Z siecią sprawa jest nieco bardziej skomplikvbowana: internetu jako takiego nie ma w dzisiejszym rozumieniu są lokalne sieci zamknięte światowego internetu nie ma, ale istnieje coś w rodzaju sieci Night City zrobionej jako doczepka internetu komercyjnego zrobionego na zasadzie piggyback z publicznie dostępnych sieci rozrywkowych, które zapewniają masom igrzyska typu scream scheets czy seriale.

Net w mojej wersji Time of the RED bardziej przypomina to co mieliśmy we wczesnych 2000 późnych 90tych są portale typu MySpace, fora internetowe i strony fanowskie królują do tego sporo piractwa rozrwki ściganego przez korporacyjne boty.

Z nowszych zjawiskich, jakie mamy dzisiaj na pewno wziąłbym portale społecznościowe typu facebook, instagram, problematykę metadanych zbieranych przez boty zarówno korporacyjne jak państwowe ogólnie u mnie świat cyberpunka miał własnego Juliana od Wiki Leaks, tyle że bardziej stały za tym korporacje niż rząd USA.

Deep Net, z którego korzystają net Runnerzy opiera się na wygodniejszej wizualizacji danych w środowisku 3D dostosowanym do niesamowitej siły ludzkiego mózgu wspomaganego cyberdeckiem i inną technologią istnieją też gierki z zakładaniem tych googli 3D niektóre nawet full immersion z body suit i ryzykiem śmierci, ale to dla freaków większość ludzi z wszczepami do netrunningu zadowala się jakimiś brain dancami albo zabawą w stylu MMMRPG czy to w stylistyce WoW- like fantasy czy jakiegoś Second Life.

Główną umiejętnością netrunnera w mojej wizji świata jest znajomość sieci zdolność prześliźnięcia się pomiędzy reklamowym gównem korporacji i wyszukania potrzebnych informacji z wielu źródeł informacji ignorując / walcząc z takimi drobiazgami jak paywalle czy programy chroniące te dane.

Dobry, netrunner potrafi znaleźć meta informacje, czyli informacje o informacji wie, gdzie czego szukać przebija się przez biały szum danych i redundancję informacyjną niczym monokatana przez papier ryżowy

Mam nadzieje, że udało mi się nakreślić moje wyobrażenie netrunningu?

Aha istnieje również całą kultura vlogerów, stremerów, YTberów jak dzisiaj z całym wypaleniem zawodowym i zjawiskiem para socjalnych relacji tylko bardziej intensywnie, bo można dosłownie wejść w skórę wielu ulubieńców i ulubienic, którzy sprzedają personalizowane BD's razem z koszulkami oraz innymi gadżetami w sklepach

Cytat:
Napisał Ketharian Zobacz post
Dzięki, Mi Raaz, troszkę mi to rozjaśniło temat. Bril, kiedy orientacyjnie będziesz chciał zacząć grę ?
Po weekendzie mam zapowiedzianą mechanikę dla dwój postaci dla których mam już historie. Czekam jeszcze na 2 osoby orientacyjnie może gdzieś w przyszłym tyg ? Post otwierający mam już przyszykowany
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 25-09-2022 o 19:55.
Brilchan jest offline