Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-09-2022, 23:14   #83
Wired
 
Wired's Avatar
 
Reputacja: 1 Wired nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
Wired pisał a Nuada potwierdził, że na drugą profkę mamy 80 punktów na umiejki.

Czyli rozdajesz 40 punktów i kończysz pierwszą profkę, potem rozdajesz 80 i kończysz drugą.

Są jakieś limity, ze na 1 poziomie nie można podnieść umiejki powyżej jakiegoś poziomu? A na drugim?
Ja to zrozumiałem inaczej, nie wiem czy dobrze, ale wydaje mi się że:
1) by skończyć pierwszą profkę musisz mieć 8 umiejek po 5, nie rozdajesz 40, tylko dobijasz do 40, jak gdzieś były rasowe wrzucone to je tracimy, ale tyle ich do wyboru że mała szansa na stratę.
2) na drugim poziomie musimy mieć 8 umiejek po 10 punktów z 14tu możliwych, zatem, nie rozdajemy 80 punktów, część się pokryje z umiejkami rozwiniętymi już do 5 na pierwszej profejsji.
Ogólnie Jeśli z tych 14 dostępnych wybierzemy te same 8 co na pierwszej profce to wydajemy 40 punktów (by mieć 8 po 10), ale jeśli na drugiej profce z 14 wybierzemy 6 nowych i 2 z pierwszej profki, to wydajemy 70 punktów (niezależnie jakie umiejki wybierzemy z dostępnych by skończyć profesję musimy mieć 8 po 10 i wtedy koniec). Zatem na tym etapie wydamy od 40 do 70 punktów zależnie od tego na które umiejętności się zdecydujemy..

Ad. Limity, na pierwszym poziomie maks to 10, ale by skończyć 1 poziom musisz rozdać w osiem umiejek po 5, masz tylko 40 punktów a inaczej nie skończysz poziomu. Na drugim chyba nie ma podręcznikowego limitu, ale MG narzuca nam skompletowanie profesji, a to by znaczyło że poziom potrzebny do skompletowania profki jest limitem (czyli 10).

Cytat:
Napisał Alex Tyler Zobacz post
Widocznie umknęło to Nuadzie, albo nie zdążył sprawdzić mechanicznej części mojej karty, zanim zrezygnowałam (...)
Szkoda że zrezygnowałaś ja walczę z chwilowym nadmiarem roboty w pracy ale liczę że do końca terminu dam radę. Liczyłem też że razem poodgrywamy fanatyków narzucając trochę okolicznym wioskom wizję świata według Sigmara

Co do tych dwóch rozwinięć na 3 profce, to w sumie rzuciło mi się w oczy jeszcze jedna rzecz, na 43 stronie rozwinięciem jest też nazwane kupno talentu lub zmiana profki, czy to by znaczyło że możemy dobrać talenty z 3 profki? Czytając dosłownie tak
Fajnie jakby MG potwierdził lub zaprzeczył
W sumie też fajnie jakby doomed (wróżba losu) u ludzi można (MG, można?) było na coś sensownego wymienić bo zgaduję po sposobie tworzenia postaci że PD czy strata PD podczas śmierci nie są czymś co będzie grane a inne rasy i tak odstają od człeczyn
Ogólnie fajny ten system, podoba mi się bardziej niż 2ed

PS. A propos wróżbopodobnych spraw, intryuguje mnie ten rzut k100 na koniec, czy chodzi może o znak w momencie urodzenia? A jeśli nie to czy można sobie dobrać? Znalazłem takie cudo w jednym z dodatków:
 

Ostatnio edytowane przez Wired : 29-09-2022 o 23:18.
Wired jest offline