Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-10-2022, 13:35   #87
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Wired Zobacz post
- A jak na drugiej profce? Dobrze czytam że by skończyć drugą profkę muszę mieć 8 skilli i cechę z 2 profki na +10 i kolejny talent? Czyli dostaję dodatkowe 80 punktów na skille i punkty na cechę które mogę wydać jedynie na cechę z 2 profki? Cechy z pierwszej zostają na +5 i tylko cecha z drugiej profki może być na +10? a umiejki mogę rozwinąć do +15 ? - w tym miejscu się zgubiłem. Co jeśli zmienię karierę i zamiast jednej cechy do podniesienia na +10 będe miał inne 3 ponownie oznaczone + ?

Nie wiem czy licząc w PD nie byłoby łatwiej Szczególnie że chętnie bym wziął więcej niż 1 talent.
Cytat:
Napisał Nuada Zobacz post
Wired, właściwie to rozpisujesz.
Dlatego zrozumiałem, że po prostu dostajemy +80 na drugą profkę

Edit: i to jest dość dobre pytanie, bo wybierając człowieka mam 5 w broń biała (podstawowa). Jako żołnierz mam na tej profesji + 5 co daje mi 10. Na drugiej profesji mam broń biała (dowolna) i np. używam 10 punktów z puli 80 do rozwinięcia do 20.

Muszę powiedzieć, że w tej edycji określenie skompletowana profesja jest zbyt nieprecyzyjne, by wygodnie dało się na tym pracować. Ktoś sugerował, że podanie liczby PD byłoby prostsze do ogarnięcia.

Ja poproszę o info, czy takie rozwinięcie broni białej jak przedstawiłem to jest akceptowalne?

Edit: czy mamy dostępne pieniądze? Jeżeli tak, to ile? Czy możemy coś kupić, sprzedać?
Czy pokrywające ekwipunki (np. sztylet w klasie wojownika i sztylet u rekruta (żołnierz) to daje 2 sztylety czy 1 sztylet)

Edit: dobrze rozumiem, że tworząc żołnierza i dochodząc na 3 poziom profesji mam sztylet i broń zwykłą z klasy wojownika, + ew. sztylet za rekruta + np. łuk lub tarczę za żołnierza (2. poziom) (jako broń (dowolną)).
Będąc na 3. poziomie tej profesji nie mogę równocześnie dysponować mieczem, tarczą i łukiem, bo schemat rozwoju tego nie przewiduje?

Edit: i skoro jest napisane, że broń dowolna, to mogę mieć np. łuk elfi?

Edit: z trzeciej profesji można dobrać 2 talenty?
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 01-10-2022 o 13:53.
Gladin jest offline