Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-10-2022, 14:05   #89
Wired
 
Wired's Avatar
 
Reputacja: 1 Wired nie jest za bardzo znany
Gladin widzę że sam się zamotałem i przy okazji też innych. Dlatego w tym co cytujesz napisałem "w tym miejscu się zgubiłem."


Nuada postaram się podsumować bo widzę ścierają się tu dwa pomysły zrozumienia tekstu,
ja obecnie jestem bliższy zrozumienia intencji jako opcji 2 ale może się mylę i idziemy opcją 1?

Opcja 1)
0. Bierzemy wszystko z rasy.
1. Dodajemy +5 do 3 cech, +5 do ośmiu umiejek i 1 talent.
Na koniec tego punktu mamy 3 cechy na +5, 8 umiejek na +5, ewentualne dodatkowe punkty z rasy co może zmienić wynik na umiejkach powyżej 5 lub dodać nowe, mamy też jeden talent z profesji.
2. Dodajemy dodatkowe +10 do 4 cech, co daje nam +15 na 3ch i +10 na jednej, dodajemy dodatkowe 10 do 8 umiejek (lub 80 punktów do rozdania ogólnie jak pisze Gladin), czyli na koniec tego poziomu mamy większość umiejek na około +15 (albo wyżej jeśli wpakowaliśmy w nie punkty z rasy). oraz 2 talenty (jeden z pierwszego poziomu profki, drugi z drugiego), oraz 3 cechy na +15 i jedną na +10.
3. Na kolejnej profce dodajemy 2 dowolne rozwinięcia, np. +2 do cechy, albo dwa talenty

Opcja 2)
1. Dodajemy +5 do 3 cech, +5 do ośmiu umiejek i 1 talent.
Na koniec tego punktu mamy 3 cechy na +5, 8 umiejek na +5, ewentualne dodatkowe punkty z rasy co może zmienić wynik na umiejkach powyżej 5 lub dodać nowe, mamy też jeden talent z profesji.
2. Dodajemy różnicę między tym co potrzeba na skompletowanie 2 profki a tym co dostaliśmy na pierwszej profce, czyli podciągamy cechy do +10 i rozdajemy dodatkowe 40 punktów na umiejki. Na koniec tego poziomu mamy 4 cechy na +10 i 8 umiejek na +10, ewentualnie kilka punktów wyżej dzięki temu co dostaliśmy z rasy, i dwa talenty (jeden z pierwszego poziomu profki, drugi z drugiego)
3. Na kolejnej profce dodajemy 2 dowolne rozwinięcia, np. +2 do cechy, albo dwa talenty.
 

Ostatnio edytowane przez Wired : 01-10-2022 o 14:10.
Wired jest offline