Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-10-2022, 09:09   #107
Elenorsar
 
Reputacja: 1 Elenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwu
Cytat:
Kusze i broń rzucana
Używanie kusz i broni rzucanej jest stosunkowo proste. Możesz wykonać Test Broni Zasięgowej (Kusz) lub Broni Zasięgowej (Rzucanej) jak w przypadku Umiejętności podstawowej, z wykorzystaniem samych Umiejętności Strzeleckich. W takim przypadku nie można jednak korzystać z jakiejkolwiek Zalety wybranej broni, chociaż działają wszelkie jej Wady.
Także jak widać można, ale ich zalety przepadają, jednak wady zostają.

Ja mam jednak pytanie dodatkowe w związku z tym:

Cytat:
Broń prochowa i materiały wybuchowe
Bohaterowie posiadający Umiejętność Broń Zasięgowa (Eksperymentalna) mogą używać broni prochowej i materiałów wybuchowych bez kary.
Cytat:
Broń eksperymentalna
Broń mechaniczna każdego rodzaju może być używana przez bohaterów posiadających Umiejętność Broń Zasięgowa (Prochowa), ale wówczas broń traci wszystkie swoje Zalety, chociaż działają wszelkie Wady.
Czy to oznacza, że jak ktoś posiada umiejętność Broń Zasiegowa (Eksperymentalna) to bez problemu można korzystać z Broni Prochowej oraz Materiałów Wybuchowych? Ale jak już posiada Broń Zasięgowa (Prochowa) to może używać Broni Eksperymentalnej, ale nie korzystając z jej zalet oraz z dodatkową karą?

Jaka w ogóle jest ta kara jak używa się innej broni niż wyszkolonej, bo nigdzie nie znalazłem tej informacji.
 
Elenorsar jest offline