Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-10-2022, 18:51   #130
Wired
 
Wired's Avatar
 
Reputacja: 1 Wired nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
Full Plate Armor tam jest. Jak jest "full" to ma jakieś bonusy (w 2ed tak było, tu nie widzę)?

edit: widzę inna jest jakość broni; czy zweihander (obc=3) dobrej jakości może mieć 3 zalety w tym poręczny, czy jeżeli ma poręczny, to może mieć tylko 2 zalety, bo przy 3 staje się najlepszej jakości?
Kompletnie nie dojechałem do itemów jeszcze, pytanie czy możemy dowolnie modyfikować itemy z ekwipunku dodając im zalety i tym samym wielokrotnie zmieniając ich wartość? Albo ile ogólnie mamy do wydania?
Liczę że to da się omówić po rekrutacji, strasznie dużo roboty.

PS. Jeśli chodzi o bonusy pełnej płyty to są one rozbite na elementy tej płyty, ale jak zajrzysz na tabelkę "szybki pancerz" to zestaw ciężki pancerz łącznie daje:
-20 do Skradania
-20 do Percepcji
Zaletę: Nieprzebijalny
Wadę: Wrażliwe punkty

Taki zestaw "bonusów" też uzyskasz korzystając z rozszerzonej tabelki i wybierając każdy element potrzebny do pełnej płytówki więc to chyba tyle, więcej wad niż zalet pomijając tonę punktów pancerza
W sumie dobre pytanie której tabeli używamy.

[EDIT] Dobra, jednak nie mam racji, rozszerzona tabelka daje minusy za każdy elemnt, więc za same elementy płytowe dostanie się z -40 do Skradania. Nie kumam też jak się sumuje lub nie punkty pancerza kolejnych warstw, bo Szybki Pancerz daje za płytę jedynie 3PP wszędzie. Zgubiłem się.

[EDIT2] Errata do polskiego podręcznika poprawia to, za jakiś element kolczy jest -10 a za jakiś płytowy drugie -10, więc maksymalna kara to -20, co się zgadza z szybka tabelką.
To co mi się nie zgadza jeszcze to że (o ile nie oślepłem) według rozszerzonej tabelki dałoby radę w teorii bez skórzni założyć samą kolczugę a dalej na nią płytę i mieć 4PP na lokacji. Pomijając że wtedy kółka wbijają się w ciało i nikt tego tak nie nosi to jednak tabelka Szybka wskazuje że pełna zbroja kolcza daje 2PP, a pełna płyta 3PP a nie 4PP jak wynika z rozszerzonej tabelki, coś przegapiłem? kolejna errata?
 

Ostatnio edytowane przez Wired : 02-10-2022 o 19:19.
Wired jest offline