Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-10-2022, 20:59   #452
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Pip postaram się następnym razem mniej emocjonalnie.

Fajnie, że udało nam się spiąć to wszystko.

Jeżeli tylko Sonichu ma dostać bonus do cech społecznych za luksus jako właścicielka, to nie mam nic przeciwko. Tu idziemy w maksymalne uwiarygodnienie legendy. Co do bonusu za lokalizację to bym ponegocjował. Może te 2 kropki byłyby np. do jakiegoś uniknięcia pościgu/ogona? W określonej sytuacji (ale jednej konkretnej), ale dla każdego. I ze względu na lokalizację.

Znaczy to luźna myśl jest. Ale jak ja to widzę:

John kogoś złapał i żłopie. Ale go zobaczyli... no to zaczyna uciekać (jakaś atletyka i zręczność czy coś...) ale dostaje +2 kropki do testu, bo ma blisko chatę.

Żeby było uczciwie, to Pip decydowałby na ile blisko jesteśmy i czy możemy skorzystać z tego +2. W końcu zawsze może uznać, że jesteśmy akurat na drugim końcu domeny i lokalizacja mieszkania nic nie da.

I chodzi mi o określony typ rzutu, a nie cechę czy skill. Bruno może np. Uciekać na motorze (Drive+Wits) a Carl się przekradać (Dex+Stealth). Ale każdy korzystając z lokalizacji chaty mógłby uniknąć zagrożenia łatwiej.

To luźna propozycja. Jeżeli jednak nie ma opcji, żeby za lokalizację przyznać wszystkim bonus (ale w specyficznej sytuacji o bardzo wąskim zakresie jakim jest awaryjna ucieczka), to dołóżmy go Alessie do przekonywania lub etykiety.

Co do domu aukcyjnego, to wchodzę w to całym sobą. Gdy pierwszy raz czytałem o tym, to byłem nastawiony sceptycznie, bo byłem pewny, że zabraknie nam kropek. Okazało się, że skończyliśmy z małą fortuną na 4 Resources i teraz jest to logiczne. W moich oczach uwiarygadnia całą naszą legendę. Pomysł z jachtem też rewelka. Chciałbym katamaran z lądowiskiem dla helikopterów.

John się zaangażuje w to. Pewnie od strony IT. Zobaczymy co i jak będziemy wystawiać, bo doświadczenia z mafią pewnie też się przydadzą.

I ostatnia kwestia: Pip na naszym gdocu zacząłem scenę w rzeźni. Możemy ją rozpisać jako dialog, albo jeśli goni Cię czas, to w punktach ustalmy jej przebieg, a ja ją rozpiszę. Jak wolisz.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline