Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-10-2022, 11:58   #453
Shartan
 
Reputacja: 1 Shartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Jeżeli tylko Sonichu ma dostać bonus do cech społecznych za luksus jako właścicielka, to nie mam nic przeciwko. Tu idziemy w maksymalne uwiarygodnienie legendy.
Tylko, że tu nie chodzi o sam bonus za luksus.

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
Jak oficjalnie to ma być prywatna hacjenda Alessandry to te bonusy za luksus i resztę przypadają tylko jej.
Zatem wszystkie bonusy szły by na konto Allesandry. Ja bym jednak był za tym by cała nasza grupa mogła skorzystać z bonusów, które dają nabyte zalety schronienia. Bruno też ma pewne bonusy do cech społecznych. Nie tak duże jak Allesandra, ale ma. Carl ma niskie te statystyki, ale z zaletami z bonusów powinno mu się udać zdać większość testów społecznościowych na terenie rezydencji. Moim zdaniem lepiej byłoby wykorzystać tak zalety by zapewniały korzyści większości członków koterii, a najlepiej wszystkim.

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Tu idziemy w maksymalne uwiarygodnienie legendy.
Ja ze względu na powyższe optowałbym za modyfikacją legendy albo za jej zmianą na inną.
I chciałbym przenieść Bruno w miarę szybko do rezydencji by zajął się pewnym projektem na razie nie związanym z Domem Aukcyjnym, ale zanim o tym napiszę więcej chciałbym byśmy ustalili już wszystkie rzeczy odnośnie naszej koterii.

Jako modyfikacje proponowałbym, że do rezydencji wysyłamy osoby, które zapewnią nam największe bonusy w kontaktach i takie, którym te bonusy by pomogły.

Natomiast jeśli chodzi o zmianę legendy. To nasza nowa legenda byłaby taka:

Jako grupa znamy się od niedawna, ale szybko znaleźliśmy ze sobą wspólny język. Kiedy okazało się, że mamy przyjechać do Brukseli postanowiliśmy, że skoro już tam będziemy, to będziemy się dobrze bawić i zarabiać kasę. Wykorzystaliśmy nasze oszczędności fakt, że w grupie jest bogata Toreadorka oraz były makrel, który wiedział, które akcje nabyć by zwiększyć nasze zasoby finansowe. Nabyliśmy tu duże schronienie i otworzyliśmy wspólny Dom Aukcyjny. Trzymamy się razem i zewnętrzny świat nas niezbyt interesuje poza rozrywkami. W tej nowej legendzie moglibyśmy położyć duży nacisk na jedność naszej grupy. Razem mielibyśmy działać jak dobrze naoliwiona maszyna. Mam jeszcze kilka pomysłów, które rozwijałyby fabularnie ideę naszego Domu Aukcyjnego, ale o tym napiszę nieco później.

Zaś co akademiku, to samopas nie można by go zostawić. Można by może wyznaczać osoby, które pełniłyby w nim dyżury.

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Co do bonusu za lokalizację to bym ponegocjował. Może te 2 kropki byłyby np. do jakiegoś uniknięcia pościgu/ogona? W określonej sytuacji (ale jednej konkretnej), ale dla każdego. I ze względu na lokalizację.
Teoretycznie mogło by być, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że taka sytuacja może się tej nigdy nie wydarzyć i te 2 punkty za lokalizacje ostatecznie do niczego by się nie przydały.

Pipboy jest może jakaś lista w której są opcje do czego można by wykorzystać bonus za lokalizację?

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Co do domu aukcyjnego, to wchodzę w to całym sobą. Gdy pierwszy raz czytałem o tym, to byłem nastawiony sceptycznie, bo byłem pewny, że zabraknie nam kropek.
Z moich wyliczeń wychodziło, że kropek nam starczy, ale spodziewałem się, że uzyskamy je za wzięcie większej ilości wad, ale jak się okazało, że możemy wziąć tylko jedną wadę, to już sam nie byłem pewien czy starczy tych kropek, ale nasza grupa okazała się hojna i możemy spróbować zabawy z tym domem.

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Okazało się, że skończyliśmy z małą fortuną na 4 Resources i teraz jest to logiczne.
Właściwie, to moglibyśmy skończyć nawet z 5 kropkami, ale jakby nasza koteria była tak bogata, to moglibyśmy sobie wynająć innych by sprawdzili co się dzieje w Brukseli, a sami moglibyśmy sobie grywać nocami w pokera czy inne gry hazardowe.

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Co do domu aukcyjnego, to wchodzę w to całym sobą. Pomysł z jachtem też rewelka. Chciałbym katamaran z lądowiskiem dla helikopterów.
Cieszę, że pomysły przypadły do gustu, a John zaangażuje się w projekt. Moglibyśmy mieć jacht z lądowiskiem dla helikopterów, ale już bez samego helikoptera, ale zawsze można by go wynająć. Zaś jeśli chodzi o sam jacht, to właściwie od początku sesji przewija się temat wojny na Ukrainie. Pierwsza wzmianka pojawiła się właśnie jak John słuchał wiadomości. Tak mi przyszło do głowy, że tym naszym jachtem mógłby być jakiś jacht, który został zarekwirowany przez jakieś państwo rosyjskiemu oligarsze i tak szczęśliwym zrządzeniem losu trafił by on w nasze ręcę. Hetman by, to z pewnością pochwalił. Trzeba by tylko ustalić fabularnie jak, to się stało, że jacht znalazł się w naszych rękach.

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
John się zaangażuje w to. Pewnie od strony IT. Zobaczymy co i jak będziemy wystawiać, bo doświadczenia z mafią pewnie też się przydadzą.
Na początek pewnie obrazy i rzeźby, bo taki mamy obecnie kontakt, ale będzie też trzeba dla naszego Domu pozyskać innych stałych dostawców, którzy nie będą naszymi kontaktami.
 
Shartan jest offline