Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-10-2022, 15:58   #454
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
- Okey dużo tych postów i ustaleń się zrobiło to po kolei. Ręcznie przeglądam te liczne posty więc proszę o wyrozumienie jeśli coś przegapiłem.


Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Przesunąć kropkę z Security (1) na Postern (1), dać 3 kropki z wroga na Zasoby (co w sumie da 4 kropki).

Obie opcje są dobre w mojej ocenie. Jednak za Postern będę stać murem i nie odpuszczę.
- Mówiłem, że nie znam angielskiej terminologii z podręcznika. A nie wszystkie angielskie nazwy da się ot tak przetłumaczyć na odpowiedniki z polskiego podręcznika.

- Co to jest "security"? Ochrona/strażnicy?

Cytat:
Strażnicy. Masz prywatnych ochroniarzy lub grupę
przestępców strzegących twojego Schronienia. Każda
kropka tej Zalety oznacza czwórkę przeciętnych
strażników lub jednego utalentowanego szefa (zobacz
Szablony śmiertelników na stronie s. 185). Jeśli
strażnicy rzucaliby się w oczy, zachowaj ostrożność
przy nabywaniu tej Zalety.
- Bo na liście nie macie czegoś takiego. Macie: wielkość (3), lokacja (1), luksus (1), klatki (1), cela (1), syst.bezpieczeństwa/poterna (1).

(Powyższa lista jeszcze bez deklarowanych w późniejszych postach inwestycji w systemy bezpieczeństwa czyli na sytuacją na jaką Miraaz pisał swoją propozycję. Z uwzględnieniem późniejszej zamiany systemów bezpieczeństwa na poternę.)


- To nie rozumiem powyższego ruchu. Co chcecie przesunąć z tych kropek na poternę?




@Systemy bezpieczeństwa


- Oki, to po deklarkach


- Shartan 7-3=4 PD = +1 system bezpieczeństwa
- Coolfon: ma tylko 1 PD a koszt za Atut to 3 PD
- Sonichu: ma tylko 1 PD a koszt za Atut to 3 PD

razem 1 pkt systemów bezpieczeństwa




@Kontakty


Cytat:
Ustaliłem z Sonichu, że naszym kontaktem będzie handlarz dziełami sztuki (rzeźby, obrazy, artefakty). Gość znający dobrze środowisko wampirów, który może skontaktować nas z spokrewnionymi, którzy mogliby wykonać dla nas rytuały, których sami nie moglibyśmy przeprowadzić. Byłby też w stanie pozyskać dla nas mikstury od cienkorwistych alchemików. Jak np. ta mikstura, która wybudza wampira z letargu czy też inne mikstury, które tworzą ci alchemicy.

To będzie 3 kropkowy kontakt naszej koterii.
- Oki a skąd ta 3-cia kropka?

- Lista wygląda tak:

Cytat:
Kontakty 1+2+1=4 - suma tych wszystkich BN-ów co macie w swoich KP w Brukseli; +2 od Soni; +1 od Brilla (weterynarz)
1 pkt = suma wspólnych kontaktów z wszystkich KP
2 pkt = od Soni za PD-ki
1 pkt = od Brilla za PD-ki na weterynarza

razem = 4 PD

- Z powyższych 2 PD od Soni są wolne. Więc albo kontakt za 2 pkt albo trzeba skądeś dołożyć 3-cią kropkę.

---


••• Kontakt, który może dla
ciebie zrobić albo zdobyć
coś trudnego lub drogiego
(Zasoby 4). Przykłady: ekspert
od systemów zabezpieczeń,
policjant z wydziału
antynarkotykowego lub
wydziału zabójstw.

(Podstawka; s.185)

- Zgodzę się na jakiegoś speca od sztuki który jakoś orientuje się w koterii. Albo na odwrót, kogoś z koteri kto jakoś orientuje się w sprawach sztuki. Nie zgodzę się na kontakt który zna wszystko, wszystkich i ma od ręki wskazówki gdzie trzeba iść, szukać czy z kim gadać i jeszcze wybornie zna się na sztuce.




@Zasoby



Jako, że mamy 4 kropki w zasobach oprócz dużej posiadłości uzyskujemy też dostęp do sprzętu specjalistycznego oraz posiadamy helikopter lub odrzutowiec.

- To czekam na doprecyzowanie z tą 4-tą kropką. 3 pkt za wadę>wróg okey. A 4-ta to jak pytałem na początku postu.



- A co do zasobów za 4 kropki to podręcznik mówi:


•••• Bogaty. Posiadłość, helikopter lub prywatny
odrzutowiec, specjalistyczny sprzęt.


(Podstawka s.194)

- Więc może być posiadłość +1 pojazd (śmigłowiec/jacht/mały odrzutowiec).



Cytat:
Co do bonusu za lokalizację to bym ponegocjował. Może te 2 kropki byłyby np. do jakiegoś uniknięcia pościgu/ogona? W określonej sytuacji (ale jednej konkretnej), ale dla każdego. I ze względu na lokalizację.
- No więc zakładając, że to BG byłby świadom takiego zagrożenia to by musiała być bezpośrednia okolica Schronienia. Tak powiedzmy do końca ulicy, gdzieś gdzie dość szybko dałoby się czmychnąć do domu. Odpada poruszanie się pojazdami. W większych odległościach to to po prostu jest za daleko aby to można było użyć jakiegoś bonusu ze Schronienia skoro akcja dzieje się gdzie indziej.



Cytat:
Jako grupa znamy się od niedawna, ale szybko znaleźliśmy ze sobą wspólny język. Kiedy okazało się, że mamy przyjechać do Brukseli postanowiliśmy, że skoro już tam będziemy, to będziemy się dobrze bawić i zarabiać kasę. Wykorzystaliśmy nasze oszczędności fakt, że w grupie jest bogata Toreadorka oraz były makrel, który wiedział, które akcje nabyć by zwiększyć nasze zasoby finansowe. Nabyliśmy tu duże schronienie i otworzyliśmy wspólny Dom Aukcyjny. Trzymamy się razem i zewnętrzny świat nas niezbyt interesuje poza rozrywkami. W tej nowej legendzie moglibyśmy położyć duży nacisk na jedność naszej grupy. Razem mielibyśmy działać jak dobrze naoliwiona maszyna. Mam jeszcze kilka pomysłów, które rozwijałyby fabularnie ideę naszego Domu Aukcyjnego, ale o tym napiszę nieco później.

Zaś co akademiku, to samopas nie można by go zostawić. Można by może wyznaczać osoby, które pełniłyby w nim dyżury.
- Nie wiem co tu mam powiedzieć. Powiem tyle, że studencki standard to przyjazd i start w domu studenckim. A potem stopniowe wykuwanie sobie swojej domeny, pozycji, koterii itd. Ewentualnie potomek jakichs ważniaków ze swoich koterii którzy na start wykupują im coś lepszego. Raczej nie zdarza się aby świeżaki same z siebie zaczynały z tak dużym przytupem. Więc to będzie się rzucać w oczy. Tak to przynajmniej widzę w tej sesji.

- I miejcie świadomość, że między Brukselą a Paryżem nie ma jakiejś niewidzialnej ściany. I oba miasta i koterie są połączone ze sobą nie tylko zdalnie ale i przez osobiste kontakty. Sami pomyślcie co ktoś spoza Paryża mógłby się bez większego trudu dowiedzieć o waszych postaciach. Nie mówiąc już jakby ktoś zaczął na serio węszyć.




Cytat:
Pipboy jest może jakaś lista w której są opcje do czego można by wykorzystać bonus za lokalizację?
- To co w podręczniku:

Cytat:
• Lokalizacja. Twoje schronienie mieści się w jednej
z najmodniejszych lub elitarnych dzielnic miasta:
w Lunaparku, na małej wyspie albo w jakimś innym,
topowym miejscu. Dodaj 2 kości (albo +2 do ST testu
przeciwnika) jako premię dla odpowiednich testów
wykonywanych za pomocą Chasse (zobacz s. 195) lub
współczynnika podstawowego twojego Schronienia
(do wyboru). Jeśli żaden z tych modyfikatorów nie
odzwierciedla tego, o co ci chodzi, ustal z Narratorem,
gdzie dodać owe 2 kości. Na przykład Schronienie
znajdujące się w pobliżu Elizjum może zapewnić
premię 2 kości w testach Etykiety wykonywanych
w Elizjum lub w testach gromadzenia plotek
na dworze.
(Podstawka s.188)




Cytat:
Właściwie, to moglibyśmy skończyć nawet z 5 kropkami, ale jakby nasza koteria była tak bogata, to moglibyśmy sobie wynająć innych by sprawdzili co się dzieje w Brukseli, a sami moglibyśmy sobie grywać nocami w pokera czy inne gry hazardowe.
- No to wtedy bym prowadził sesję takim BN-om. Czyli de facto byłby to koniec sesji. Nie otwierałem tej sesji aby prowadzić jakimś VIP-om sesje w dworskie intrygi i zabawy. Tylko dla świeżaków którzy będą się starali rozwikłać pewną sprawę.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić

Ostatnio edytowane przez Pipboy79 : 26-10-2022 o 18:53. Powód: Edycja wydatków PD-ków Coolfon i Sonichu na systemy bezp.
Pipboy79 jest offline