Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2022, 09:57   #458
Shartan
 
Reputacja: 1 Shartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał Coolfon Zobacz post
Jakoś do tej pory najwięcej jakichkolwiek większych interakcji wychodziło od niej.

Tak trochę jest różnica między posiadaniem kropek czy bonusów a robieniem z nich pożytku.
To prawda najwięcej interakcji wychodziło od Alessandry. Natomiast Bruno nie brał większego udziału w interakcjach z NPC - ami, bo mu, to jako postaci nie było potrzebne. Bruno nie potrzebował do niczego niczyjej zgody, ani nie miał jakieś pilnej sprawy w której potrzebował pomocy, któregoś z NPC - ów. Dlatego ograniczał interakcje z innymi do minimum. Nawet jeśli postąpiłby inaczej, to i tak byłby w tym samym miejscu co obecnie. A z mojego punktu widzenia, to wdawanie się w głębsze interakcje nie było specjalnie potrzebne skoro i tak wiadomo było, że lada moment wyjeżdżamy do Brukseli. Tu już sprawa wygląda inaczej, bo będziemy inwigilować różne środowiska i zostaniemy dłużej w Brukseli. Zatem tu trzeba będzie wchodzić w większe interakcje z innymi. Zaś co do interakcji z resztą członków grupy, to wydaje się mi, że Bruno w tym przypadku nie odbiega od reszty, a tylko Marguax i John mają ze sobą większe interakcje.

Cytat:
Napisał Coolfon Zobacz post
Zrobi z nich skuteczny użytek, wyciągając ile się da dla nas wszystkich.
Moja propozycja, którą przedstawiłem wcześniej wiążę się z mechaniką, ale nie napisałem o tym dokładniej. Allesandra ma bonusy do testów społecznych i Bruno je ma tyle, że pewnie mniejsze, ale działają wspólnie jako tandem na terenie rezydencji dostaliby w niektórych sytuacjacj jeszcze kolejne kości do rzutów za współprace czyli jeśli na kościach nie byłoby mega pecha, to większość testów powinna zostać spokojnie zaliczona.
W każdym razie aktualnie są na stole dwie propozycje.

Alessandra zamieszkuje sama w posiadłości, a reszta w akademiku albo dzielmy się na dwie grupy jedna zamieszkuje w akademiku druga w posiadłości.

Pipboy czy bonusy z atutów schronienia mogłoby być dodane do dyscyplin, które korzystają z atrybutu charyzmy? Pytam, bo Carl ma moc Zatarcia wspomnień z Dominacji, ale ma niską charyzmę i ewentualne bonusy byłyby przydatne zwłaszcza jeśli potrzebowalibyśmy wymazać komuś wspomnienia w rezydencji.

Bril, Carl ma jedną czy dwie kropki w charyzmie?

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
Jak widać z powyższej rozpiski Alessandra i Margaux nie mogą się dorzucić do systemów bezpieczeństwa bo im zostało po 1 PD a to koszt 3 PD. Chyba, że jeszcze do końca tej tury coś poprzesuwają z powyższej listy.
Jak nie mogą jak mogą.

Margaux początkowo stan 10 PD. Punkty wydane:

3 PD czyli jedna kropka Schronienie + 3 PD czyli jedna kropka Cela + 3 PD czyli jedna kropka Poterna.
3 PD + 3 PD + 3 PD = 9 PD.

Zatem zostało wydanych 9 PD i Margaux został 1 PD.

Alessandra początkowo stan 10 PD. Punkty wydane:

6 PD czyli dwie kropki kontakty + 3 PD czyli jedna kropka Luksus
6 PD + 3 PD = 9 PD

Zatem zostało wydanych 9 PD i Alessandra zostało jeszcze 1 PD.

Marguax + 1 PD + Alessandra 1 PD = 2 PD + 1 PD Bruno = 3 PD czyli jedna kropka.

Zatem starcza na systemy bezpieczeństwa. Pipboy, a błąd w Twoim liczeniu wziął się zapewnie stąd, że często podajesz zamiast w punktach zamiast w PD np. Luksus, to 3 punkty. Tymczasem, to jest jedna kropka, a można się pomylić i uznać, że 3 punkty, to 3 kropki, a wtedy, to już by nie było 3PD za jedną kropkę tylko 9 PD za trzy kropki. Dlatego najlepiej podawać wartości w kropkach PD.
 

Ostatnio edytowane przez Shartan : 27-10-2022 o 10:02.
Shartan jest offline