Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2022, 13:28   #459
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Pipboy czy bonusy z atutów schronienia mogłoby być dodane do dyscyplin, które korzystają z atrybutu charyzmy? Pytam, bo Carl ma moc Zatarcia wspomnień z Dominacji, ale ma niską charyzmę i ewentualne bonusy byłyby przydatne zwłaszcza jeśli potrzebowalibyśmy wymazać komuś wspomnienia w rezydencji.
- Nie wiem. To zależy od sytuacji. Nie chcę się w ciemno deklarować. Poza tym BG ze swoim Schronieniem nie są jakimś wyjątkiem na planszy. Więc ta sama zasada właściwie powinna obowiązywać w każdym schronieniu dla każdego gospodarza.



- Shartan poza formą zapisu czym się różnią te rachunki:


Cytat:
Margaux początkowo stan 10 PD. Punkty wydane:

3 PD czyli jedna kropka Schronienie + 3 PD czyli jedna kropka Cela + 3 PD czyli jedna kropka Poterna.
3 PD + 3 PD + 3 PD = 9 PD.

Zatem zostało wydanych 9 PD i Margaux został 1 PD.

- Od tych:

Cytat:
Margaux


10-3=7 PD > Schronienie: wielkość 1* (1/3 wielkości)
7-3=4 PD > Schronienie: cela 1*
4-3=1 PD > Schronienie: poterna 1*

- Albo te:


Cytat:
Alessandra początkowo stan 10 PD. Punkty wydane:

6 PD czyli dwie kropki kontakty + 3 PD czyli jedna kropka Luksus
6 PD + 3 PD = 9 PD

Zatem zostało wydanych 9 PD i Alessandra zostało jeszcze 1 PD.

- Od tych:

Cytat:
Alessandra

10-6=4 PD > na kontakt 2* (2/3 znawcy sztuki)
4-3=1 PD > Schronienie: luksus 1*

- Bo jak jest w nich coś innego w matmie to chyba mi umyka. Jak dla mnie tylko forma zapisu się różni. Stąd dziwi mnie czemu to zrobiłeś.



Cytat:
Marguax + 1 PD + Alessandra 1 PD = 2 PD + 1 PD Bruno = 3 PD czyli jedna kropka.
- Tak, z moich wczorajszych rachunków też wynika, że cała trójka wspomnianych BG ma jeszcze po 1 PD.

- Ale w ogóle nie kojarzę zapisu w podręczniku jaki mówiłby o sumowaniu indywidualnych PD-ków we wspólną pulę. Bardzo proszę przeklej mi ten zapis bo jak jest to chyba go przegapiłem. Jak jest to nie ma sprawy, możemy tak zrobić jak sugerujesz. Po prostu wczoraj jak liczyłem nie przyszło mi takie rozwiązanie do głowy. Liczyłem indywiudalnie a indywiudalnie to 1 PD jest za mało aby kupić coś za 3 PD.





Cytat:
Zatem starcza na systemy bezpieczeństwa. Pipboy, a błąd w Twoim liczeniu wziął się zapewnie stąd, że często podajesz zamiast w punktach zamiast w PD np. Luksus, to 3 punkty. Tymczasem, to jest jedna kropka, a można się pomylić i uznać, że 3 punkty, to 3 kropki, a wtedy, to już by nie było 3PD za jedną kropkę tylko 9 PD za trzy kropki. Dlatego najlepiej podawać wartości w kropkach PD.
- Jak na moje oko to w mojej rozpisce są zarówno ilość kropek jak i ilość PD-ków. I cała historia wydawania tych PD-ków na kropki z uwzględnieniem całej piątki BG

- A co spisywania PD-ków to potem jak będzie już wszystko ustalone to tak, można sobie spisywać same kropki. Ale na razie aby połapać się co jest za co to wpisuje te PD-ki.

- No i przeklejam kosztorys PD-ków z podręcznika. Te zalety i wady nowej bazy to się liczy jako "atut".


Cytat:
KOSZTY CECH: DOŚWIADCZENIE

cecha punkty doświadczenia

Podniesienie Atrybutu - Nowy poziom x 5
Podniesienie Umiejętności - Nowy poziom x 3
Nowa Specjalizacja - 3
Dyscyplina klanowa - Nowy poziom x 5
Inna Dyscyplina - Nowy poziom x 7
Dyscyplina Pariasa - Nowy poziom x 6
Rytuał Magii Krwi - Poziom Rytuału x 3
Formuła słabej krwi - Poziom formuły x 3
Atut - 3 za kropkę
Moc Krwi - Nowy poziom x 10
(Podstawka s.137)
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline