Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-10-2022, 15:44   #1
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Lex Arcana: An Imperium Without End




Co to jest Lex Arcana: An Imperium Without End?

Lex Arcana RPG to włoski system osadzony w świecie starożytnego Rzymu, ale bynajmniej nie w ujęciu czysto historycznym. To alternatywna wizja Rzymskiego Imperium, gdzie występują zjawiska paranormalne, gdzie bogowie mają namacalne wpływy, a nieumarli nie zawsze śpią snem wiecznym w swych grobach. Gracze wcielają się w tej grze w Custodes należących do Cohors Auxiliaria Arcana, elitarnej formacji pretorian obdarzonych darem magii. To oni strzegą obywateli Rzymu przed złymi bóstwami, przed nadnaturalnymi potworami i zakazanymi kultami próbującymi nadwerężyć fundamenty Imperium.

Poczytałem trochę o tym systemie (BTW, niedawno bodajże w ciągu jednego dnia fani zebrali na Kickstarterze środki potrzebne do wydania papierowych podstawki i sourcebooka „Britannia”). Pomysł bardzo mi przypadł do gustu, wizja świata wydaje się wciągająca. Znalazłem w sieci quickstarter z gotowym scenariuszem i byłbym skłonny go przetestować na forum. Jako wielki fan starożytności, a także zagorzały miłośnik gry Total War: Rome chętnie zanurzyłbym się w takim historyczno-fantastycznym tyglu.

Stąd i rzeczona sonda, ale ma ona charakter niezobowiązujący, sesję wystartowałbym dopiero po zakończeniu co najmniej dwóch bieżących gier. I jeśli ktoś byłby wstępnie zainteresowany, zniechęcam do szukania quickstartera w sieci, to rzecz jasna najszybsza droga do popsucia sobie ewentualnej zabawy.




 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!

Ostatnio edytowane przez Ketharian : 28-10-2022 o 16:34.
Ketharian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem