Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-10-2022, 09:40   #45
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Wired Zobacz post
Ale do serwera ftp i bazy danych dostęp jest? Można zrobić kopię 1:1 ?
No to jak Zell wspomniała. Nie mamy dostępu, a opcje wykradania danych czy ataków man in the middlenie wchodzi w grę. Mamy dostęp do panelu admina z wykastrowanym query do bazy danych (naprawdę wykastrowanym i czasem losowo nie działającym), wszystko via www.

Cytat:
Napisał Wired Zobacz post
To ja może tak:
- mogę pomóc od strony technicznej, ale frontendowcem nie jestem
- mogę pomóc od strony finansowej, może nawet pobawić się jakąś chmurą i zobaczyć ile kosztuje życie takiego forum na chmurce
Co do pomocy, to jeśli coś będziemy robić to przyda się. Ale właśnie to ten ból, nie mamy nikogo z frontu, ale jakoś przeżyjemy.
Co do hostingu, to nie jest jakiś wielki problem. Nie są one jakoś przesadnie drogie, a i my nie mamy zamiaru iść w cięższe technologie jak .net czy języki jvm (inne rzecz, że może i bym nawet o tym myślał ale nikt nie robi dobrych silników forum w np. Kotlinie więc możliwości nie ma).

Cytat:
Napisał Wired Zobacz post
PS. Johan Watherman co sądzisz o tym https://learn.microsoft.com/en-us/az...tp-headers-url ? na pierwszy rzut oka robi to co potrzeba:
Myślałem o podobnym rozwiązaniu (chociaż bardziej napisać je ręcznie i zobaczyć co się stanie) na zasadzie proxy. Nie wiedziałem, że Azure ma już gotowce (nie siedzę w webie kompletnie, chociaż powinienem w sumie stwierdzić, że to oczywiste, to gateway jak mówisz).
Jeśli zaliczymy pad to zbadam to. Mam z pracy i tak wolne środki na Azure edukacyjne (ach ta subskrypcja MS to w razie czego prawie bez kosztów mógłbym wpiąć domenę proxy.
Szkoda, że nie da się tego osiągnąć wygodnie dla userów z poziomu ich systemów.

Prawdopodobieństwo incydentu uważam za niskie, ale dzięki, fajnie zobaczyć gotowe narzędzia które się przydadzą


Co do głosów w ankiecie. Zauważcie moi drodzy, że ankietę tworzyła Obsługa do userów. My swoje stanowiska znamy, a jej głównym celem jest poznanie opinii użytkowników.
Moje stanowisko jest zniuansowane aby pasował do niego jakiś zwięzły, opisowy punkt. Jednocześnie jestem niestety dość pesymistycznie nastawiony do nowego fortum. To będzie podział community lub twór alternatywny. Czuję się z tym wszystkim trochę jakby dotyczył nas paragraf 22.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest teraz online