Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-11-2022, 08:45   #187
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

- Wybaczcie panie Fimburson, ale sprawa jest najwyższej wagi Państwowej i dotyczy zarówno Nuln jak i króla Alarika - Rudolf szybko przedstawił przyczynę swej wizyty zeźlonemu khazadowi. - Wpuście nas do środka, to wam więcej opowiem.

- Głowy bym wam nie zawracał, ale Onufry zachwiał się nieco w powinnościach, gdy do moich drzwi rzekomi strażnicy miejscy dobijać się zaczęli i o zdradę mnie oskarżać. A jego niezachwianej postawy teraz bardzo mi trzeba. I chętnie nająłbym jeszcze kogo, bo może mi być potrzebny.

- Ale, głównie chodzi o to, abyście mogli z Hrepiczukem ustalić, czy winien nadal sumiennie obowiązki względem mnie wykonywać. Wam zaufa. Wam zaś mam nadzieję, zapewnienia pana Galeba Galvinsona wobec mej osoby za wystarczające posłużą?
- zakończył zdanie intonacją pytającą.

- Pan Galvinson obecnie swoje zadania wykonuje i pewnie do rana nie będzie można go odnaleźć. Ale zatrzymał się u Grumvaldssona i tam zapewne rano się zjawi. Czy wobec tego wyświadczyłby pan mi tę przysługę i do tego czasu zapewnił mi schronienie? Rano pan Galeb poświadczyłby, że sprawę Państwowej wagi i obu naszych ras reprezentuję. Zresztą mam dokumenty, których on sam jeszcze nie widział, a zapewne chciałby się z nimi zapoznać.

- Czy to co mówię, znajduje u pana zrozumienie? Zresztą za przysługę przecię się odwdzięczę.

Na koniec pozostało mu jeszcze posłanie Onufrego do świątyni Thora, by sprowadził stamtąd Carla z informacjami.
 
Gladin jest offline