Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-11-2022, 15:12   #113
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
Dobra, to jeszcze parę spraw/pytań zanim wrzucę posta.

Noktowizory. Ja wiem że latanie w tym po mieście rzuca sia w oczy, ale nie mam zamiaru robić nic takiego. Użyje ich (jeśli w ogóle) dopiero tuż przed samą akcją, np. przed wejściem do budynku. Nie planuje używać przy siedzibie partii a więc w centrum miasta, tylko ewentualnie przy ataku na magazyn, który z założenia odbędzie się późno w nocy, na obrzeżach miasta. Myślę, że najemnicy zrobią to na zasadzie „zakładamy na ryja i od razu ruszamy” to raczej nie będzie niepotrzebnych świadków. Zwłaszcza, że jak jakiś dojrzymy kręcących się koło budynku, to albo poczekamy, albo ich zneutralizujemy przed atakiem.

Zasilanie w magazynie. Wole to wyjaśnić tutaj, tak, co byśmy obaj mieli mniej więcej zgodną wizje świata No więc ja widzę to tak, że prąd do budynku można podłączyć złączem podziemnym, albo naziemnym. Teraz u nas bardziej podłącza się pod ziemią, ale my mówimy o biedniejszym kraju i 30 lat temu, więc wydaje mi się, że jest spora szansa, że dla budynku przemysłowego na obrzeżach podłączyli kablem nadziemnym. W takim przypadku, podobnie jak z telefon o czym jest w twoim poście, wystarczy taki kabel przerwać i prądu nie nada.

W przypadku połączenia podziemnego jest trochę gorzej, ale można to zrobić w inny sposób - niszcząc w kluczowym miejscu infrastrukturę i odłączając cała sekcję/ulicę od zasilania. To drugie rozwiązanie przy okazji wyłączy nam latarnie na danej ulicy. To też jest jak najbardziej wykonalne, dla ludzi wystarczająco zdeterminowanych i mających dostęp do niebezpiecznych narzędzi i materiałów Myślę, że mając te kilka dni na rozpoznanie budynku, dało by się takie wrażliwe miejsce zidentyfikować. W ekipa mam byłego policjanta i członków sił specjalnych. Z tego co kojarzę, to procedura szturmowania budynków - czy to w przypadku policyjnych ATeków, czy woskowych komandosów - zakłada odcięcie zasilania. Dlatego myślę, że kilku członków ekipy może mieć jakieś pojęcie jak to zrobić.

Z twojego opisu wygląda, że budynek jest na tyle mały, że raczej nie spodziewałbym się tam generatora zapasowego, jak np. w szpitalu, ale nawet jeśli to chwile zejdzie z tym aby go uruchomić a to już nam wystarczy.
Mając na uwadze powyższy wywód, uważasz jak MG, że jest to możliwe do przeprowadzenia?

Broń z Margarity Czy najemnicy wezwani z wyspy mogli przyjechać do Barcelony ze swymi klamkami? Mam na mysi broń krótką, taką, którą można mieć/ukryć przy sobie. Rozumiem, że jakieś tam służby sprawdzają pojazdy na promach, ale czy robią też rewizje pasażerom?

Broń od gwardzistów/handlarza Czy mogę uznać, że oprócz tych 10-ciu karabinów kupiłem też drugie tyle broni krótkiej? W przypadku w którym nie ma możliwość przewiezienia klamek z wyspy, to zakup pistoletów potrzebuje zrobić jeszcze przed sama akcją.

Materiały wybuchowe Buck i kilku innych członków ekipy ma taką umiejkę. Czy w jej ramach potrafią zrobić jakiś proste materiały łatwopalne, w rodzaju nitrogliceryny czy termitu? Przepis na taki napalm bez trudu można znaleźć w necie Jak wygląda sprawa z zapalnikami? Czy mając taką umiejętność można zmajstrować prosty zapalnik odpalany czasowo lub radiowo, za pomocą krótkofalówki? Na przykład jakbym chciał ustawić w jakimś pomieszczaniu kilka baniaków z benzyną i dać tam jakiś prosty zapalnik uruchamiany czasowo lub radiowo, za pomocą krótkofalówki.

Jeszcze kilka pytań o sam magazyn

To jest budynek parterowy rozumiem? Czy w okolicy powiedzmy do 300 metrów jest jakiś inny budynek wyższy od naszego celu?

Najbliższa okolica to są jakieś domy czy raczej jakieś budynki gospodarcze/inne magazyny?

Pisałeś o odcięciu telefony w budynku. Czy gdzieś widać jakieś anteny radiowe lub jakąś inną łączność, niż po kabelku?

Opisałeś dwa wejścia, bramę z domofonem plus ogrodzenie z siatki. Jakieś inne drogi do budynku, np. okna? Jeśli tak, to widząc jakieś kraty, lub inne zabezpieczenia?

Planuje podzielić najemników na dwa oddziały, w swoim poście opisze kto i gdzie ma robić.
 
__________________
naturalne jak telekineza.
malahaj jest offline