Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-11-2022, 08:36   #189
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

- No tak, no tak... - Rudolf potarł zarost. Spodziewał się, że tak hermetyczne środowisko, jakim są khazadzi, zna się na wylot. Każdy z każdym. Nawet w tak ogromnym mieście, jak Nuln.

- A znacie może pana Detlefa Thorvaldssona? Obej ze mną współpracują w tej materii. Zresztą, pan Galeb na pewno będzie potrafił wskazać osobę godną zaufania, które rozwieje wasze wątpliwości. A że, jak wspominałem, sprawa dotyczy nie tylko spraw naszych, ale i waszych, gdzie wrogie nam wszystkim siły palce maczają, dajcie mi tyle kredytu zaufania, coby dać mi schronienie do czasu, gdy z panem Galvinsonem będę mógł porozmawiać.

- Mam też dla niego informacje, których jeszcze nie zna i które przekazać szybko trzeba.


Kupiec starał się przekonać Fimbursona. Potrzebowa teraz zbrojnej siły, która byłaby w stanie bronić go nawet przed strażą. Miał glejt, który powinien każdą straż posłać do demonów, ale gdyby życie było tak proste... W ostateczności pokaże go Fimbursonowi. To powinno przekonać go, że jest poważną personą. Potrzebował niezachwianego Hrepiczuka za sobą. A najlepiej kilku takich. Krasnolud na pewno policzy horrendalną stawkę za okoliczności, w których Kaufmann chciał zatrudnić kolejnych ochroniarzy. Ale miał klejnoty. W więzieniu i tak mu się nie przydadzą.
 
Gladin jest offline