Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-11-2022, 18:02   #15
Dekline
Opiekun działu Warhammer
 
Dekline's Avatar
 
Reputacja: 1 Dekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputację
Zacznę od końca. Post który wskazałaś w dobry sposób oddaje to jak piszesz. Nie widzę zastrzeżeń. Poza tym że ja w swoich grach preferuje raczej krótkie odpisy, na pewno dużo dużo krótsze niż te które wskazałas.


Wskazane linki oczywiście mówią samą prawdę o warhamerze, aczkolwiek ja preferuję inny sposób przedstawienia tego o czym właściwie Warhammer jest. Najprościej rzecz ujmując jest to umagicznione średniowiecze. Weźmy sobie na tapetę jakikolwiek film fantasy, gdzie mamy bohatera który jest super silny, superszybki, turbo mega przekoksem, magiem i czym tam jeszcze, to postać gracza w warhammerze... nim nie jest. W warhammerze jesteś bardziej tym ziomkiem który pokazuje się na ekranie przez 5 sekund, podczas których jest dwoma ruchami zaszlachtywany przez głównego bohatera. Biorąc pod uwagę jaką postacią jesteś w tym całym ogromnym świecie, raczej masz marną wiedzę na temat tego jakie są kraje ościenne, czy elfy istnieją naprawdę czy to tylko legendy, oraz masz bardzo małe, oczywiście stosunkowo, pojęcie o tym co się dzieje wokół ciebie, dalej niż poza twoją wsią tudzież miastem. Dopiero w toku przygód uczysz się życia poza matecznikiem, zdobywasz wiedzę umiejętności i szerszy pogląd na sytuację. Oczywiście nie zawsze bo sesja może się rozgrywać również w całości w twojej wsi gdzie zaczynała się jako chłopka i w sumie kończysz jako chłopka tylko tyle że inni chłopi mają cię za takiego troszeczkę lepszego chłopa. Może się to zdawać opisem bardzo nudnej rozgrywki, aczkolwiek ja patrzę na to bardziej jako proces, od zera do bohatera, zaczynasz czystą kartą a kończysz jako ktoś ważny. Bo to też nie chodzi o to żeby przez całą sesję być tyranym przez innych, tylko o to żeby z tego wyjść i pokazać czego naprawdę jest się wartym.


No i najważniejsze, to co napisałem wyżej jest nacechowane moim doświadczeniem, to nie oznacza że jest to jedyna i najprawdziwsza prawda objawiona. Są mistrzowie którzy prowadzą troszeczkę w inny sposób, bardziej lub mniej hardkorowy, zaczynając w postaciami mniej lub bardziej rozwiniętymi. Powiem więcej, nawet spośród moich sesji znajdziesz takie gdzie gracze faktycznie walczyli o przeżycie jako tak zwane szczury, lecz również takie których zaczynali jako koksy i pomimo tego że zginęli, to przez całą sesję byli tymi... Bohaterami, jakkolwiek by tego nie odbierać.


Także, na razie zacznijmy od tego że jest to magicznione średniowiecze, są gdzieś tam kapłani magowie potwory demony, część z nich to tylko legendy, a część nie ale ty w swojej małej wsi nie bardzo masz czas zastanawiać się nad takimi pierdołami...


Kolejne pytanie do ciebie. Jak widzisz swoją postać w takim świecie? Chcesz być takim typowym chłopem, który w sumie nic poza uprawą roli nie potrafi, Ale dość już ma takiego życia? Czy może jednak myśliwym który z łukiem chodził po okolicznych lasach i polował na zwierzynę, czując ciągle oddech swojego pana który jeżeli tylko by cię złapał na polowaniu na jego terenie skrócił by cię o głowę. A może gościsz tej wsi od niedawna, jesteś tak zwanym mieczem do wynajęcia, lecz męczyć się siedzenie na tyłku I chcesz w końcu się ruszyć i zarobić trochę grosza. Mniej więcej wiesz jak wygląda ten świat, więc sama napisz mi jak się widzisz, a ja stworzę ci postać i wytłumaczę co wszystko oznacza, z czym to się je i tym podobne . Mogłbym ci dawać wykład o rodzaju profesji, umiejętności, zdolności, i czego tam jeszcze nie ma. A później kazać wybierać, zamiast tego wolę przejść od szczegółu do ogółu. Ao skończonych warsztatach, sama, wiedząc z czym co się je, przejrzysz sobie na spokojnie podręcznik i będziesz wiedziała na co zwracać uwagę w twojej następnej sesji warhammera. Co ty na to?


Ket: stwórz w wolnej chwili profesję podstawową akolity sigmara, oczywiście bez umiejętności magicznych, a jeżeli z losowych zdolności wyjdzie ci szósty zmysł albo szczęście to daj znać bo musimy ustalić jak to widzimy. Karta najlepiej w postaci tekstu z Worda, mnie irytuje wrzucanie karty do panelu sesji, zamiast tego wolę dać się na pierwszej stronie komentarzy do sesji
 
__________________
ORDNUNG MUSS SEIN
Odpowiadam w czasie: PW 24h, disco: 6h (Dekline#9103)
Dekline jest offline