Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-11-2022, 10:31   #1
snaga
 
snaga's Avatar
 
Reputacja: 1 snaga ma wspaniałą reputacjęsnaga ma wspaniałą reputacjęsnaga ma wspaniałą reputacjęsnaga ma wspaniałą reputacjęsnaga ma wspaniałą reputacjęsnaga ma wspaniałą reputacjęsnaga ma wspaniałą reputacjęsnaga ma wspaniałą reputacjęsnaga ma wspaniałą reputacjęsnaga ma wspaniałą reputacjęsnaga ma wspaniałą reputację
[Komentarze] Kurhan Zapomnianego Króla

Witam wszystkich graczy i ewentualnych czytelników w komentarzach do sesji lochotłukowej

Na początek parę kwestii formalnych:

Wygląd postów: piszecie w czasie przeszłym z trzeciej osoby, proszę stosować justowanie i wcinanie. Nawiązania do innych postaci graczy wytłuszczamy.
- Dialogi oznaczamy myślnikami i piszemy kursywą..
Myśli w cudzysłowie i kursywą, czyli: "ale bym mu wyfanzolił na to sparszywiałe pyszczydło".

PVP: nie ma takiej opcji. Działacie drużynowo, nawet jakbyście mieli się z kimś fabularnie pokłócić na amen. Ale jakoś nie przewiduję

Wczuwanie się w postać: zgodnie z tym co napisaliście w kartach i czego nie napisaliście też, bo różne sytuacje mogą wyjść. Postać buduje się głównie na sesji, więc feel free to do it. Oby to miało ręce i nogi. I głowę przede wszystkim.

Częstotliwość odpisów: fabularnie odpisujemy co 4 dni, jak wyjdzie nam walka, to 1 raz na 24h meldujecie się postacią w komentach i dajecie akcję. Nie pilnuję waszych terminów. Kto się spóźni, traci kolejkę i ma disadvantage do każdego rzutu, co może się źle skończyć dla postaci. Dla przewlekle odpuszczających sesję mam śmierć Nie obowiązuje 1 post na turę, ale nie lejcie wody.

Długość odpisu: dowolna, ale starajcie się nie dawać jednolinijkowych, bo to będzie źle wyglądać. Postać zawsze może coś pomyśleć o jakiejś sytuacji, więc da się wykrzesać z siebie choćby z pięć zdań. Inna rzecz, kiedy daliście już posta i odpisujecie dialogiem na czyjeś pytanie czy zaczepkę, to wtedy jedna czy dwie linijki są ok.

Mechanika: używamy gdzie się da, a już na pewno w walkach. Chcecie kogoś do czegoś przekonać, rzucajcie sobie. Tak samo z zastraszaniem i innymi rzeczami. Nie wymagam dowodów rzutów z jakichś onlajnowych kostnic, bo to tylko czas zabiera. Wklejajcie po prostu wyniki w spoilerze i czekajcie na reakcję DM. Z opcjonalnych rzeczy uwzględniam flankowanie.

Karta mechaniczna: wklejacie w panel, żebym miał szybki dostęp do waszych statów i ekwipunku.

Awanse: będą. Prawdopodobnie 2 na zasadzie milestones.

Gdoc: bez gdoca, discorda i innych takich.
Pytania i deklaracje zawieracie w wątku sesyjnym. Żeby w komentarzach nie pisać pytań w stylu „jak jest daleko do...", „czy zdążę dobiec do...", „co widzę?". Zamiast tego w sesji zapisać przemyślenia na temat tego, co postaci chcą zrobić.

Staramy się pisać tak, aby czynności nie były dokonane, aby zrobić mi furtkę na ew. nieudane działania postaci, czyli np „sięgnął po leżący na ziemi miecz” zamiast „podniósł leżący na ziemi miecz”. Bo może nie dać rady go podnieść, miecz może go porazić, może być iluzją, albo ktoś go ubiegnie. Rozumiecie o co mi chodzi?

Długość sesji: myślę, że przy utrzymaniu założonego tempa zamkniemy się w 4 miesiącach grania.

Avatary: podeślijcie mi na PW obrazki waszych postaci (najlepiej w większej rozdzielczości) bo będę chciał je wrzucić w jakieś ramki. Widziałem, że ładnie to w innych sesjach wygląda, więc też coś takiego zastosuję.

Jeśli coś jest niejasne, to pytajcie.

Mapka Kingsholm i okolic.
Mapa taktyczna do walk.
Doc do walk.
 
__________________
The Black Order!

Ostatnio edytowane przez snaga : 19-11-2022 o 18:57.
snaga jest offline