Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2022, 10:32   #2
Fenrir__
 
Fenrir__'s Avatar
 
Reputacja: 1 Fenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputację
Fajny pomysł!

Tym ciekawszy, że kończyłem ostatnio poprawiać mechanikę sesji kryminalnych do podobnego setingu. Moje założenie mechaniki dotyczyło gry w stylu out of the box - angażujących graczy nie tylko ich postacie. Taka gra w grze...

Wymagam od graczy myślenia nie tylko na poziomie fikcji, ale również poza nią: które informacje to prawda, a które to matactwo. Wymusza to szukania dodatkowych informacji i tropów w grze i dedukcji od samych graczy. Dzięki temu mają realny wpływ na fabułę, a wyniki ich testów mocno wpływają na przebieg śledztwa. Efekt "gry w grze" uzyskałem przez pewne abstrakcyjne mechaniki zapożyczone ze starej gry planszowej. W pretestach wygląda to całkiem zgrabnie.

Dlatego sam przymierzam się docelowo do uruchomienia podobnej rekrutacji. Po testach pierwotnego rozwiązania sesji detektywistycznych wiem, że gracze jednak w cyberpunkowych klimatach wolą biegać z gnatami i strzelać do garniturów niż łazić po zaułkach i wypytywać podejrzanych barmanów o chromowanych dłoniach. Mechanikę po testach napisałem od podstaw, bo pierwotna się w ogóle nie sprawdziła i ta czeka w swojej kolejce do testów (ale z racji niszowego tematu i wymagań co do graczy raczej na dole kolejki). Teraz kończy się moja rekrutacja do gry wyrzutkami, czyli bardziej egzotycznymi typami postaci, jako typowych najemników. Jak ją zamknę, to może wrócę do klimatów detektywistycznych... Będę obserwował uważnie twoją rekrutację i ewentualną sesję.

Jeśli chcesz sprawdzić moją mechanikę lub podzielić się swoją daj znać na PM albo pisz tutaj.
 
Fenrir__ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem