Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-11-2022, 17:22   #22
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Wygląd i pochodzenie Manfreda

Ponieważ mocno poszedłem w tej sesji w losowość kreacji postaci, postanowiłem do końca trzymać się tego założenia i w taki sam sposób określić wygląd i pochodzenie Manfreda.

Wzrost 175 cm, waga 95 kg. Kolor włosów (8) brązowy, kolor oczu (8) ciemnobrązowy. Następnie coś, czego się skrycie boję… znaki szczególne i (50): dziwny zapach ciała. I co z tym teraz zrobić?

Podręcznik nie definiuje czy mamy do czynienia z przykrym czy przyjemnym zapachem. Akolita imperialnego kultu nie może wydzielać podejrzanych zapachów, zwróciłby dużo wcześniej uwagę łowców czarownic i miałby dużo szczęścia, gdyby nie trafił na stos. Po namyśle zdecydowałem, że Acker wydziela zapach budzący skojarzenia z ziołami spalanymi w świątynnych kadzielnicach - to mógłby być dobry powód, dlaczego zainteresowanemu bardziej wojaczką niż teologią młodzianowi wybrano przed kilku laty świątynną posługę.

Spójrzmy teraz na kwestie rodzinne - (4) dwoje rodzeństwa. Manfred urodził się pod (3) znakiem Bębniarza i ma obecnie (71) trzydzieści lat… hmm, trochę stary jak na realia WFRP, ależ mu ciężko musiał wchodzić do głowy alfabet oraz świątynne protokoły, że tyle czasu na to potrzebował. Przyszedł na świat w Ostermarku (5) w forcie wojskowym (4) - to daje pewien punkt zaczepienia dla żołnierskiej pasji Manfreda, gdybym chciał rozwinąć ten temat.

Ostermark to biedna prowincja Imperium daleko na wschodzie, w cieniu Gór Krańca Świata - pasuje do konceptu kiepsko wykształconego prowincjusza bez większych perspektyw na awans społeczny.

Wszystkie te informacje wygenerowałem za pomocą rzutów w tablicach na stronach 25-27. Mógłbym jeszcze wykorzystać te same tablice, aby stworzyć od podstaw rodziców i rodzeństwo Manfreda z ich profesjami, wyglądem etc (co dałoby mi jeszcze więcej punktów zaczepienia w tworzeniu historii jego życia). O ile dobrze pamiętam, system ten był jeszcze bardziej rozbudowany w pierwszej edycji, chociaż już dawno nie miałem w ręce stosownego podręcznika.

I w zasadzie wiem już wszystko na temat mojego pupila, więc mogę się skupić na szukaniu awatara!
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem