Wątek: Nowe Filmy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-11-2022, 12:42   #373
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Widziałem Black Adam. Mógłbym dużo złego powiedzieć o tm filmie, w szczególności podejściu DC do robienia uniwersum - w tym filmie na siłę forsują widzę jakoby byli w dokładnie tym samym miejscu, w którym jest Marvel tylko bez jakiejkolwiek podbudowy. Przez początek miałem takie "eeeee, serio?".
Sam film jest całkiem znośny, chociaż nie rozumiem usuwania z uniwersum postaci która weszła doń w tym filmie i zrobiła fenomenalną robotę (to jest pewnie chcą zrobić jej kontynuatora w przyszłości - ale i tak słabe, zmarnowany wstęp).
Dobry średniak z rozczarowującym zakończeniem i nawet ok plot twistem. Chociaż bardziej oczekiwałbym, że jednak Black Adam zrobiłby się królem ( był nim kiedyś - fajnie charakter oddawałoby).

Również widziałem drugą cześć Czarnej Pantery. Kolejny średniak Marvela który wprowadza fajny, nowy element do uniwersum, a Namor jest tak samo nieprzyjemnym typem jak w komiksach I to wspaniałe, że można w filmach wrzucić typa ze skrzydełkami u stóp i nikogo to nie boli.
Pożganie Chadwicka Bosemana naprawdę dobre.
Film ma sporo problemów z estetyką, fabułą, zachowaniem niektórych postaci. Boli brak Bosemena, okazuje się jak naprawdę wiele charakteru innych postaci wynikało wprost z chemii między nimi, a czarną panterą - sami między sobą tak dobrze nie iskrzą.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem