Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-11-2022, 15:19   #132
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
OK, to teraz pytanie, czy umiejętności Tweety obejmują także kradzieże samochodów? Myślę o autach które stoją przed budynkiem, należących do strażników.
- Otwieranie zamków raczej tak. Więc furę otworzy. Ale uruchamianie pojazdów bez kluczyków to już raczej ums Kierowca. Newman ma tego umsa ale nie ma go na strzelnicy. No ale w tak dużej grupie z tak różnym doświadczeniem, bez presji czasu to komuś tam w końcu uda się odpalić na kabelki czy coś w ten deseń. Może być Tweety jako włamywacz, może być Ikebana jako elektronika albo w sumie ktokolwiek inny.


Cytat:
Sytuacje mam w miarę jasną. Tweety spróbuje otworzyć sejf na górze, może jest tam coś fajnego, albo zwrócą mi się wydatki na kasatę. Jeśli mam możliwość ukraść i uruchomić auta strażników to zapakuje do nich co się da i w długą. Jeśli nie, to wezmę tylko sprzęt snajperski i tyle pistoletów maszynowych ile wejdzie do bagażnika trzeciego auta. Nie chce nic wieść na kolanach. Resztę zostawimy. Najwyżej włamiemy się po nie jeszcze raz w innym terminie
- Z racji na powyższe - że nie macie po skillach profeszynal kradzieja samochodów to w powyższy nieco improwizowany sposób uda uruchomić jedną osobówkę.

- Aha co do samochodów bo wczoraj zapomniałem. To ja zrozumiałem Twoje wcześniejsze deklarki, że na akcję przyjechaliście tymi wynajętymi z innego miasta osóbowkami. Poszła kasa na wynajem, kaucja itd. I teraz na strzelnicy są te wynajęte osobówki a nie ten UAZ czy Land Rover albo taxi Dimitra.

- A co do biura na górze to Tweety poszpera i znajdzie jakąś kasę pancerną zamaskowaną jako zwykła szafka. Pogmera tam z 15 min to jak otworzy znajdzie kilka sztuk ładnej broni. Sztucery myśliwskie, boki, karabinki lever action, dubeltówki myśliwskie, ciężkie rewolwery z lunetkami. Wszystko w eleganckiej, kolekcjonerskiej formie ale broń typowo cywilna/myśliwska. Łącznie ok pół tuzina sztuk.

- Co do czwartego wozu to tam w bagażniku też się zmieści ok 20 szt broni długiej. Za 1 szt br. długiej można zabrać 3 szt br.krótkiej. Do Innowacyjności 2 to możesz sobie coś wybrać z tej listy ekwipunku.

- No chyba, że ryzykujesz brać sprzęt "na kolana" czyli tak, że przez okna będzie go widać. No to wtedy da się do każdej fury zabrać jeszcze z 10 szt br.długiej więcej.


Cytat:
Po wszystkim będę chciał skołować sobie jakiegoś dostawczaka/ciężarówkę. Poproszę o wycenę ile takie wozy by kosztowały w zakupie i wynajmie. Powiedzmy, że dwie opcje: coś w rodzaju/wielkości STARa i coś mniszego, ala dostawczak do warzywniaka.
- Oki, czyli jakaś w miarę standardowa furgonetka i ciężarówka. To podumam bo to musiałbym poszukać i policzyć. Z frugonetką i wynajmem pewnie łatwiej bo nawet jakieś bagażowe taxi pewnie by działało na mieście ino to razem z taksiarzem komplet.


Cytat:
Teraz mamy kawałek z akcją, więc to trochę poza aktualnym postem, ale jak zastanawiałem się nad opcjami z tymi strażnikami, to wymyśliłem sobie coś takiego na przyszłość: Loty na Margaritę muszą odbywać się przez stolicę, ale już loty do Barcelony nie. Jakby tak wejść w jakiś układ z tutejszymi ważniakami - w końcu mamy kontakt u pułkownika lotnictwa, gościa w ratuszu i u księgowej z mafii - że powiedzmy jakiś tam zabłąkany Herkules (swoją drogą nie widziałem go w rozpisce o sprzęcie) raz czy dwa wylądowałby na tym lotnisku, rozładował się do ciężarówek a te wyruszyłyby w drogę przez znajomy punkt kontrolny. Na bezczelnego nawet na tym lotnisku wojskowym, w końcu papiery mamy od samego pułkownika Tak po cichutku, bez atencji, nikomu nie wadząc, nikt nie musiałby by się interesować co one tam w środku mają...
- Nie, nie, nie do końca tak z tymi lotami Chodzi o to, że nie ma bezpośrednich lotów z innych krajów i kontynentów na Margaritę. Bo tam jest na tyle duże lotnisko, że może przyjmować nawet ciężkie jumbo jety więc wcześniej latało się tam bezpośrednio z Karaibów, USA czy Europy. A teraz najpierw trzeba wylądować gdzieś w kontynentalnej Wenezueli i dopiero tam przesiąść się na loklane linie albo rejsy na Margaritę.

- A Herkulesa nie ma w rozpisce ciężkiego sprzętu bo to już grubszy kaliber sprzetu. Na początek rozpisałem zabawki jakie chociaż teoretycznie by mogły być w zasięgu zakupu czy wynajmu przez najemników. Poza tym taki lekki i średni sprzęt mniej się rzuca w oczy i jest powszechniejszy na turystycznej wyspie. A taki wojskowy transportowiec to już inna bajka no i wpada w oko od razu. No ale jak będę miał wolną chwilę to go dorobię.

- Zaś sam pomysł cóż... No trzeba jakoś kombinować aby wygrać tą wojnę Ino kasa, kasa, kasa, na wszystko trzeba kasy No i zorganizowanie "przymknięcia oka" na załadunek jednej czy dwóch osobówki na prom to jedno a coś z Herkulesem i ciężarówkami w roli głównej to już by była grubsza sprawa



Cytat:
A tak swoją drogą, to ostatnio obejrzałem na Netflixie film "Potrójna granica". Sam film to nie jakieś arcydzieło, ale przy jego oglądaniu od razu pomyślałem o naszej sesji. Akcja wygląda tak:
- Nie znam filmu Ale ja w ogóle niewiele oglądam filmów

- A co do reszty akcji trochę komediowo to brzmi po takim skróconym opisie I chyba nie mieli tam pilota w ekipie bo śmigłowce to raczej dość "niskopienne" maszyny i z pokonaniem wysokich gór to słabo sobie radzą tak "gatunkowo". No ale tak, można by coś podumać w ten deseń w tej sesji
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline