Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-11-2022, 12:53   #7
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Wiosenny dzień w Trogen

Krzepki mężczyzna w ciemnym podróżnym odzieniu wysłuchał słów sołtysa, wsparł się na stylisku trzymanego przy stopach kowalskiego młota.

- Do Sieperting mi co prawda nie po drodze, alem wam wdzięczny jest za dach nad głową i siennik - powiedział dźwięcznym głosem - Jeśli sądzicie, że powagą swego stanu oraz autorytetem świątyni zdołam wam ulżyć w troskach, rzeknijcie wprost jak mogę wam pomóc.

Nie przestając przemawiać mężczyzna sięgnął jedną dłonią za kołnierz grubej wełnianej bluzy, wyciągnął spod niej ciężki żelazny wisior w postaci sigmaryckiej komety i umieścił go z zauważalną skrupulatnością pośrodku swej piersi, a potem powiódł poważnym spojrzeniem po obliczach innych zgromadzonych w swej obecności ludzi, dłuższą chwilę poświęcając zwłaszcza osobie młodej niewiasty w odzieniu szczurołapki.

- Jak powiadają święci i uczeni w księgach, wyście są solą ziemi i jak szlachta z klerem istnieją po to w bożym porządku świata, abyście mogli ich żywić i przyodziewać, tak oni winni troszczyć się o was i się wami opiekować. Pamiętny tego obowiązku gotów jestem udać się do tego Sieperting w waszym imieniu jako przedstawiciel świątyni Młotodzierżcy.

Drogi MG, poproszę o stosowne instrukcje ze strony Edgara - co w opinii sołtysa powinniśmy zrobić lub co sprawdzić w tamtej wiosce?

 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline