Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-11-2022, 19:38   #10
Dekline
Opiekun działu Warhammer
 
Dekline's Avatar
 
Reputacja: 1 Dekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputację
Edgar nie był bardzo zdziwiony, gdy na jego wezwanie odpowiedziała czwórka ludzi... I jeden pies. Największe wrażenie na sołtysie zrobił oczywiście Manfred, co reszta bez trudu zauważyła.

- Myślę, że taka zacna kompania, na której czele stanie nasz kapłan, ma wielkie szanse na powodzenie.

Sołtys gestem przywołal ochotników do siebie, jednocześnie odganiając resztę mieszkańców wsi. Propozycja Falko pozostała niezauważona, nie licząc kilku gospodarzy, którzy obiecali popilnować wózka, w zamian za pomyślne załatwienie sprawy, a przynajmniej bardziej pomyślne dla nich aniżeli dla reszty, co skwitowali dyskretnym mrugnięciem okiem.

Gdy cała piątka znalazła się na osobności, Edgar przekazał co następuje:


- Dobra, skoro lud chce, to lud dostanie. Pamiętajcie jeno, ta wieś to już ni leży do naszego Pana, nie trza im nic zarzucić, narzucić ni siłą brać. To idźta tam, opaczcie czy młody nie ściemniał, i spróbujcie cokolwiek ugrać. Zwady z nigdy z nimi nie mielim, więc może pomogą sąsiadom w potrzebie. Wiem, że możecie wrócić pustymi ręcyma, ale lepszego pomysłu nie mam, a i ludzie mnie zjedzą jeżeli nikogo pośle, albo jeszcze gorzej pójdą tam sami, a to już może tylko napytać biedy. Poprowadzi was Świst, lasy te zna to i błądzić nie będziecie. To jak wszyscy wszystko wią? Co Wam jeszcze trza?
 
__________________
ORDNUNG MUSS SEIN
Odpowiadam w czasie: PW 24h, disco: 6h (Dekline#9103)
Dekline jest offline