Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-11-2022, 19:53   #46
Dekline
Opiekun działu Warhammer
 
Dekline's Avatar
 
Reputacja: 1 Dekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputację
Tildan

Musisz spróbować skorzystać z innej przeglądarki, wyłączyć wszystkie strony, przejdź na jakąś inną stronę i dopiero wtedy wyczyścić historię. Nie wiem co może być powodem, takim konkretnym który rozwiąże twój problem. U mnie te avatary też bardzo długo nie działały, dopiero następnego dnia zaczęły.

Do wszystkich

Co do odpisu w sesji. Zauważcie że odpis jest bardzo ogólnikowy. Zazwyczaj daje stosunkowo mało informacji, licząc na inwencję graczy. Wiadomo że takie rzeczy, dość oczywiste, czyli na przykład to jak zareagował sołtys na zgłoszenie się ekolity, podam od razu w poście, lecz nie mogę dawać odpisu zbyt szerokiego i szczegółowego, gdyż od razu zwróciłoby to waszą uwagę. Dlatego praktykuje coś odwrotnego, to jest w zadajecie konkretne pytania, w komentarzach, Na podstawie analizy posta i tego co wam się wydaje jako graczom, jakie macie tropy.

Warto również, przynajmniej na początku, aby wyszło wam w nawyk na przyszłość, weryfikacja waszej karty postaci przed napisaniem posta. Należy zwrócić uwagę na umiejętności jakie posiadacie, i czy nie możecie ich w jakiś sposób wykorzystać. Dosyć standardową i powszechną nie używają umiejętności jest spostrzegawczość, która pozwala wam wyciągnąć z obecnej sytuacji więcej informacji, aniżeli ja zawarłem w swoim poście.

Możemy połączyć te dwie sprawy, to jest zadawanie pytań oraz korzystanie z umiejętności.
Tutaj sprawa jest raczej prosta, lecz mimo wszystko dajmy jakiś przykład. Podstawową sprawą będzie na przykład to jak zareagowali wieśniacy, na fakt zgłoszenia się was do tego zadania. Czy któryś z chłopów zachował się dziwnie? Wyglądał na zestresowanego? Umiejętnością która będzie tutaj wykorzystywana, jest wcześniej przetoczona spostrzegawczość.

Przykładowa deklaracja w komentarzach przed napisaniem posta będzie wyglądać mniej więcej tak:
"Czy któryś z chłopów zareagował nerwowo na zgłoszenie się łowcy do grupy wysłanników? Proszę rzut na spostrzegawczość."

Ja, na tak zadane pytanie odpowiem, lecz uprzednio rzucę sobie test cechy i w zależności od wyniku podam odpowiedź w formie jednego lub kilku zdań,uzupełniając odpis.

Pamiętajmy też o ramach czasowych. Stoicie kolo Sołtysa, raczej ciężko byłoby teraz pójść gdzieś coś zrobić, w gre wchodzi krótka odpowiedź, zerkniecie gdzieś dalej lub deklaracja, że po rozmowie chcecie coś zrobić.

Ważna informacja na koniec: jeśli nie będzie pytań ani testów, moim następnym postem będzie droga do wsi i wizyta na jej „przedmieściach”. Musicie to uwzględnić, żeby niebyło płaczu że coś tam jeszcze chcieliście robić.
 
__________________
ORDNUNG MUSS SEIN
Odpowiadam w czasie: PW 24h, disco: 6h (Dekline#9103)
Dekline jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem