Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-12-2022, 21:23   #2
Rewik
 
Reputacja: 1 Rewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputację
FAQ
  • Ani tego czy jestem cylonem/człowiekiem, ani też tego jaką mam profesję nie wolno ujawniać?
    Odp: Nie. Nie można ujawniać czy jest się człowiekiem/cylonem poprzez dawanie np. print screena mojego PW, w którym przydzielam rozlosowane role. Można jednak w sesji mówić jaką się ma profesję i przynależność - jednakże jest to raczej nieopłacalne lub nieefektywne.
  • Jeśli skorzystam z akcji przypisanej do danej profesji to od razu będzie wiadomo kim jestem.
    Odp: Tak, to trochę taki dodatkowy koszt i wada użycia danej umiejętności, ale czasem zaleta. Zależy od sytuacji.
  • Czyli jeśli np. w fazie akcji jawnych zamknę kogoś do aresztu, to wszyscy już wiedzą, że jestem komandorem.
    Odp: Akurat komandor jest jawny od samego początku gry, ale co do reguły tak, użycie akcji jawnej danej profesji ujawnia profesję.
  • Czy, a jeśli tak to co powstrzymuje cylonów przed likwidowaniem 2 osób w fazie akcji skrytych?
    Odp: umiejętność likwidacja celu można użyć tylko raz na akcję skrytą i tylko przez jednego cylona.
  • Jak jestem ukrytym cylonem, ale tego nie wiem i chcę być człowiekiem, to po prostu nie wykonuję akcji sprawdzenia czy jestem cylonem? Czy wtedy przegram w przypadku wygranej ludzi?
    Odp: Tak, wtedy przegrasz. Ukryty cylon ma ten sam cel co cyloni. Jeśli cyloni przegrali, ukryty cylon przgrywa, nawet jeśli się nie dowiedział że jest ukrytym cylonem. Ale jest tu małe zabezpieczenie - w przypadku gdyby żaden cylon nie mógł uczestniczyć w fazie akcji skrytych (został zlikwidowany lub przebywa w areszcie), to uśpieni cyloni automatycznie dowiadują się że są cylonami.
    aktualizacja 06.12.2022

  • Czy cyloni mogą użyć akcji ogólnodostępnej likwidacji celu (cyloni) oraz (drugi cylon) akcji "poszukiwania uśpionego cylona (cyloni)" na tym samym graczu, określić alternatywny cel i w ten sposób uniknąć przypadkowego zabicia uśpionego cylona? Czy wtedy zostanie obrany wcześniej podany przez cylonów alternatywny cel?
    Odp: Tak i tak.
  • Wiadomo ilu jest cylonów i ilu ukrytych cylonów?
    Odp: Tak. 2 cylonów i 1-2 ukrytych cylonów. Dokładna liczba ukrytych cylonów nie jest znana. Jako, że tym balansuję rozgrywkę, mogłoby to sugerować jakie profesje mają cyloni.
  • Czy cyloni w pierwszej fazie się znają
    Odp: Nie.
  • Czy haker może zablokować każdą akcję?
    Odp: Nie, blokuje wszystkie akcje używane w fazie akcji skrytych, a więc akcji jawnych nie zablokuje. (kluczowy jest tu dopisek w akcji hakera "bieżącej fazie" i fakt że to akcja skryta)
  • Badanie na cylonizm - przekazuję próbki do badań i co? Kiedy są wyniki? Kto je poznaje?
    Odp: Otrzymuje je (próbki) naukowiec. Jeśli zechce je przebadać swoją akcją w fazie akcji skrytych, pozna wynik czy jesteś cylonem, czy nie. Wciąż może ich nie wyjawiać lub skłamać.
  • Czy jeśli naukowiec nie jest cylonem, może zbadać własny genom i mieć pewność że jest cylonem/ludźmi?
    Odp: Tak.
  • Jaki sens ma oddanie swojego genomu do badań? Co daje, że ktoś może poznać czy jestem człowiekiem czy cylonem, skoro nawet ja nadal nie będę tego wiedział/ła?
    Odp:
    1. Jest to akcja jawna, więc koszt niewielki.
    2. Inni widzą że się "nie boisz", więc pewnie masz przynależność "ludzie".
    3. Jest jeszcze umiejętność sprawdzenia czy jest się uśpionym cylonem (przebudzenie cylona). Można to zrobić przed lub po oddaniu próbki, jeśli chce się to zrobić w bezpieczny sposób, ale wtedy ułatwia się cylonom znalezienie swoich uśpionych kolegów (wada użycia akcji przebudzenia cylona).
    4. Jest to dobre narzędzie presji na innych. Nie chcesz skorzystać z tej akcji, a dlaczego?
  • Czy próbki genomu mają jakiś termin ważności?
    Odp: Nie, są dostępne do końca gry dla gracza, który ma aktualnie profesję naukowiec.
    aktualizacja 08.12.2022

  • Czy rozpoczęcie wyborów prezydenckich jest jawne?
    Odp: Tak, wymaga użycia przez polityka jawnej umiejętności.
  • Czy ktoś może wyjść z więzienia inaczej niż dzięki prezydentowi? Komandor nie może wypuszczać z więzienia?
    Odp: Pozwala na to tylko cecha immunitet, którą posiada prezydent oraz nadaje prezydent.
  • Ktoś w areszcie może skorzystać z akcji przebudzenia cylona?
    Odp: Nie, gdyż nie uczestniczy w fazie akcji jawnych i fazie akcji skrytych, a aby się przebudzić, trzeba użyć akcji skrytej.
  • Czy naukowiec pobierając próbkę do badań musi podświetlić tekst?
    Odp: Naukowiec otrzymuje próbki od innych i to inni deklarują użycie akcji "badanie na cylonizm" przez podświetlenie tekstu. Gdyby naukowiec chciał przebadać się sam, to ma tę próbkę zawsze dostępną, ale też może (nie musi) w tym celu skorzystać z akcji "badanie na cylonizm".
    aktualizacja 09.12.2022

  • Czy w areszcie osadzony i porucznik mogą pisać w fazie akcji skrytych?
    Odp: Tak.
  • Czy medyk może uleczyć siebie?
    Odp: Może, w opisie akcji stoi, że leczy pierwszą zlikwidowaną postać w danej fazie. jeśli będzie to medyk to medyk uleczy siebie. Potem pozostaje w grze przez jedną fazę, w której znów może skorzystać z akcji leczenia, a pod koniec leczenia rzucam na przeżycie.
  • Jaki jest sens użycia akcji medyka w fazie akcji jawnych?
    Odp: Przedłużenie życia i zwiększenie szans na przeżycie postaci, która została uratowana w fazie akcji skrytych, uratowanie (np. tuż przed końcem fazy akcji jawnych) osoby mającej zostać zlinczowaną.
  • Czy medyk może uratować przed śmiercią zadaną przez porucznika?
    Odp: Może, ale musi użyć swojej akcji przed porucznikiem, więc jest to mało prawdopodobne i niesie ze sobą pewne nieprzewidziane przeze mnie konsekwencje. Bo medyk musiałby przewidzieć użycie tej akcji przez porucznika, dodatkowo porucznik może w wyniku takiej decyzji medyka się rozmyśleć i z automatu ratowana będzie kolejna zlikwidowana osoba w tej fazie.
    aktualizacja 12.12.2022

  • Co jeżeli w areszcie przebywa jedna osoba, porucznik zlikwiduje osobę z przynależnością ludzie i trafi przez to do aresztu, a komandor będzie chciał pozbawić go profesji porucznika, skoro w areszcie może przebywać tylko jedna osoba, a tylko porucznik nie liczy się do limitu?
    Odp: W takiej sytuacji komandor nie może skorzystać z akcji pozbawiającej porucznika jego profesji, musiałoby najpierw zostać opracowane prawo zwiększające pojemność aresztu lub musiałoby zwolnić się miejsce.
  • Czy immunitet powoduje, że porucznik nie może zabić osoby z immunitetem?
    Odp: Nie, porucznik nie musi się tym krępować, immunitet tylko daje możliwość wyjścia z aresztu.
  • Czy cylon przebywający w areszcie powinien wiedzieć, co dzieje się na docku cylonów?
    Odp: Zgodnie z zasadami, gracz należący do cylonów ma absolutny zakaz pisania na docu mafijnym w fazie akcji jawnych oraz po likwidacji jego postaci, a także gdy przebywa w areszcie.
    Ale jednocześnie nie uczestniczy w fazach gry. W związku z tym po namyśle stwierdzam, że w takim wypadku, cylon w areszcie nie miałby dostępu do dokumentu dla cylonów.
  • Czy jak ktoś zostanie zlikwidowany w nocy przez cylonów, a zadeklarował na tę noc jakąś akcję, to ta akcja zostanie wykonana, czy nie?
    Odp: Tak, zostanie wykonana, likwidacja jest wykonywana na samym końcu fazy.
  • Jeśli jakaś akcja ma w opisie "raz na grę" i gracz ją wykona, a potem zginie i ktoś przejmie po nim profesję, to ten gracz, który przejął profesję, również ma możliwość wykonania tej samej akcji raz na grę?
    Odp: Nie, raz na grę to raz na grę. Ewentualny "spadkobiera profesji" otrzyma informację, że jakaś akcja nie jest dla niego już dostępna.
 

Ostatnio edytowane przez Rewik : 12-12-2022 o 07:30.
Rewik jest teraz online