Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-12-2022, 20:49   #117
Col Frost
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 1 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Pliman Zobacz post
A więc, zamordowany został człowiek w kominiarce, na którego lincz były 3 głosy; Al, Wendsday i Vader. Bardzo możliwe, że dwie z tych osób to cyloni, którzy chcieli wyeliminować jednego z nas. Ktoś może powiedzieć, że przecież mógł on być ukrytym cylonem. Oczywiście. Jednak cyloni ryzykowali, bo prawdopodobieństwo wskazywało na to, że to jednak człowiek. A jaki na to dowód? No przecież i tak go zabili.
- Z całym szacunkiem mistrzu Yodo... znaczy moffie Urbanie - te uszy były mylące - wyciągasz zbyt daleko idące wnioski. Cyloni zbyt wiele by ryzykowali, rzucając się tak ochoczo do linczu i to jeszcze pierwszego dnia, gdy lincz zwykle nie dochodzi do skutku. Mógłbym uwierzyć w jednego, który dołączył jako 2-3 w kolejności, by sprowokować innych do głosowania, ale o wiele skuteczniejszą techniką byłoby poczekać aż jakiś kandydat zbierze cztery głosy i potem szybko dwoma głosami przyklepać lincz.

- Druga sprawa. O jakim ryzyku mówisz? Jedno z pytań, które pojawiło się w FAQ sugeruje, że cyloni rozważali opcję połączenia akcji likwidacji z akcją poszukiwania uśpionego cylona. Czyli zero ryzyka, najpierw sprawdzają czy ktoś jest cylonem, a jeśli jest człowiekiem, to go likwidują.

- I dlatego nie wierzę, by we wspomnianej trójce znalazło się aż dwóch cylonów i to nie dlatego, że sam w niej jestem. Poza tym nie zaczyna się zdania od "a więc"
- pogroził Urbanowi palcem.



Cytat:
Napisał Pliman Zobacz post
I tutaj pojawia się interesująca zbieżność. W obu grupach, które wytypowałem jako potencjalnych cylonów pojawia się panienka Wendesday. Ciekawe...
- Gdyby nie fakt, że nie podzieliłeś się sposobem swego rozumowania i powodem wytypowania pierwszej trójki, być może również uznałbym tę okoliczność za interesującą.

- Na koniec pragnę raz jeszcze wezwać TravDosa do odpowiedzi na moje pytanie. Po tak zaawansowanej inteligencji nie spodziewałbym się ani takiej nieznajomości zasad, ani tak wyraźnie knutej intrygi, ale jedno z tych dwóch musi być prawdą. Niech się wytłumaczy.

- Przyłączam się również do apelu, by wyjawił swoją profesję, a także wytłumaczył dlaczego oddał genom do badania, skoro już i tak wie kim jest? Chciał przekonać naukowca? Kosztem akcji tegoż? Nie klei mi się to postępowanie naszego droida.
 
__________________
Edge Allcax, Franek Adamski, Fowler
To co myśli moja postać nie musi pokrywać się z tym co myślę ja - Col

Col Frost jest offline