Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-12-2022, 18:51   #321
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Posiedziałem sobie troszkę nad podręcznikiem dumając nad perspektywami rozwoju Grety i będę chciał faktycznie wejść w profesję przepatrywaczki. Panna Herschel zamierza zostać pierwszą w nowożytnej historii Gór Środkowych gebirgsjagerką! Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że wciąż daleka przed nią droga w kwestii odgrywania fabularnego tej zmiany, ale decyzja już podjęta. Greta jest pod ogromnym wrażeniem estymy, jaką górale cieszą się u margrabiego, dlatego nie posiada się ze szczęścia, że udało jej się wcześniej uniknąć jakiegoś zatargu z dowódcą jegrów - bo będzie teraz potrzebowała całej jego przychylności.
- Szpoko, dzięki za dobre słowo, cieszę się, że taki detal fabularny tak przypadł komuś do gustu

- Co do Gebirgsjager to oczywiście inspirowane tą wojenną autriacką i niemiecką formacją z obu wojen światowych. Ino w takie a'la średniowiecznej i młotkowej wersji

- Zaś w grze służba wygląda jak w jakiejś lekkiej piechocie ino specyficznej bo przystosowanej do poruszania się i walki w górach.


Cytat:
Tak więc prezentuję osobie MG dwa plany długofalowe mojej bohaterki - własny dom, choćby i niewielki, w murach zamku lub zaraz pod nimi ORAZ wstąpienie w szeregi jegrów. Świetnie szyje z łuku, nieraz zademonstrowała odwagę i determinację, potrafi polować, jest też z zawodu łuczarką! Muszę odpowiednio ubrać w słowa scenę fabularnych nacisków na Eryka.
- Szpoko Fajno jak Gracz ma plany dla swojej postaci to zwykle owocuje zaangażowaniem a więc i jest co i o czym pisać

- Akurat z adresami to jak chyba było widać raczej nie powinno być problemu. Całe miasto do dyspozycji. Ino z powodu upływu stuleci no to taka to trochę wersja postapo w tym młotku więc no raczej wszystko do remontu i odbudowy jakby tam chcieć zamieszkać



Cytat:
Właściwy post się pisze.
- Szpoko, termin do sb więc dopiero początek tury


Cytat:
I byłbym zapomniał - jak MG zapatruje się na tworzenie własnych nowych umiejętności? Chodzi mi na przykład o Wiedza (Góry Środkowe), Sporządzanie i czytanie szyfrowanych map albo Człowiek Gór (+10 do testów w terenie wysokogórskim; coś ala odpowiednik Grotołaza). Da się coś takiego stworzyć w efekcie wspólnej burzy mózgów?
- Właściwie do tej pory nie myślałem o tym od mechanicznej strony

- Co do skillów to chyba można coś pomyśleć.

- Wszelkie "wiedze" to skill zaawansowany. Ale na zasadzie analogii może być Wiedza: G. Środkowe jako analog do Wiedzy o poszczególnych prowincjach albo rasach. Tylko skille zaawansowane no to nie tak hop siup wykupić to by jakiś dłuższe przewinięcie czasu było potrzebne. Jak kampania ma dłuższy przebieg i dzieli się na kolne rozdziały to zwykle między jednym a drugim pozwalał wykupić jeden skill zaawansowany.

- Grotołaz do Zdolność czyli coś co daje bonus do testowanych umiejętności. Mozna go wziąć jako analog do powiedzmy Górala - co by dawał +10 do testow surwiwalowych i skradankowych w górach.

- Sam Grotołaz w sumie też mógłby być przydatnych bo wszelkich jaskiń czy innych takich podziemi to w górach pewnie sporo.

- No i Wspinaczka.

- A z ekwipunku to czekan no i emblemat szarotki gdzieÅ› w widocznym miejscu.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline