Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-12-2022, 18:21   #1003
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Bo chyba go nie ma

Z innych gier zaczerpnąłbym to, że można kupić surowce za pół ceny gotowego przedmiotu.

Potem byłby rzut na jakąś cechę (pewnie zręczność, może siła... a może inteligencja?) +bonus za profkę.

Bran jako Artificer może sobie stworzyć każdy rodzaj potrzebnego narzędzia, które będzie mieć tak długo, aż nie stworzy innego.

Co do wyniku rzutu to nie wiem czy gdzieś jest opisany crafting. Inne systemy mają na przykład takie rozwiązania:
1) przedmioty różnej jakości (np. Dodatkowy bonus do pancerza).
2) przedmioty różnej wartości (pancerz o tych samych statystykach, ale pięknie wykonany, lub łatany na kolanie.
3) przedmiot wykonany szybciej/wolniej (np. Pancerz w 4h, zamiast w 8h)
4) tańszy/droższy pancerz (koszt surowców pancerza wartego 10 w przedziale 3-7)

Opcja 1 popsuje balans gry.

Jak ja bym to widział na Twoim miejscu?

Ustaliłbym DC na każdy przedmiot (wedle Twojego uznania, choć bukłak będzie łatwiejszy niż pancerz). I rzuciłbym czy wyszło.
Jeśli nie wyszło, to kolejnego dnia rzuciłbym znowu.

I tak do skutku. Mogłoby się okazać, że jeden pancerz robię 3-4 dni.

Ale to są tylko moje przemyślenia jak można to zrobić
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline