Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-12-2022, 12:05   #1012
Dhorr
 
Dhorr's Avatar
 
Reputacja: 1 Dhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputację
Pytanie do MG:
Czyli zakładamy, że koszt wycraftowania wynosi połowę ceny rynkowej, czyli bukłaka 40L za 2 złota i zbroi skórzanej za 5 złota?



Szczerze mówiąc, według mnie połowa ceny rynkowej to nie jest jakiś wielki interes, ba, może to być nawet poniżej progu opłacalności dla typowego rzemka.

No ale wciąż to taniej zawsze lepiej niż drożej. jak można mieć to samo.

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
A może tak:
Zróbmy jakąś tabelkę z zaletami (myślę 6 max). Coś co da się zastosować do wszystkiego. Np: obniżona waga, większa wartość.
Analogiczną tabelę z wadami.

Ustalmy DC na wykonanie przedmiotu. (Np. 12 na wykonanie tarczy).

Ale uwaga: rzut nie wpłynąłby na fakt stworzenia przedmiotu. Jak Dhorr słusznie zauważył, to powinno być stałe.

Jeżeli wynik będzie DC+5, to losuje się z tabeli zalet dla przedmiotu.
Jeżeli DC+10, to losuje się dwa razy.

I analogicznie jeśli zamiast 12 będę mieć 6, to Tarcza i tak wyjdzie, ale będzie mieć wadę.

Taki model spowoduje, że około 50% kraftowanych przedmiotów będzie całkowicie normalnych.
Jeśli mówimy o rzeczach z drewna i skór poza broniami to spoko, ale lżejsza broń jak np. maczuga zadawałaby też mniej obrażeń.

Moja propozycja na podstawie Twojej:
A. Można rutynowo wykonać przedmiot bez rzucania, wtedy wychodzi po prostu zwykły.
B. Można starać się poeksperymentować wykonując przedmiot, aby mieć szansę na pewne usprawnienia. Test DC:
*Skala Trudności wynosi
-w przypadku zbroi tyle co jej klasa pancerza,
-tarczy 12,
-broni 10+jej maksymalne obrażenia z kości,
-innych przedmiotów 10 + 1 za każde zaczęte 10 złota rynkowej wartości przedmiotu, ale max DC 20.
*1 na kości to zawsze krytyczna porażka, przedmiotu nie udało się wykonać w planowanym czasie, a materiałów straciło się połowę.
*każde oczko poniżej skali trudności to o 5% niższa wartość rynkowa przedmiotu pomimo normalnej funkcjonalności (niewykończony, niedbały, obciachowy wygląd);
*kiedy wypadnie jeszcze mniej niż 10 oczek poniżej skali trudności, przedmiot będzie działał normalnie, ale zepsuje się po kilku użyciach (20 -1 za każde brakujące oczko do sukcesu);
*kiedy rezultat testu będzie między DC a DC+5 wychodzi normalny przedmiot;
*kiedy rezultat testu będzie powyżej DC+5 to za każde oczko powyżej DC+5 przedmiot zyskuje dodatkowe 5% wartości;
*kiedy rezultat będzie powyżej DC+10, to do tego przedmiot udało się wykonać szybciej o 5% za każde oczko ponad DC+10 (max 80%);
*opcjonalnie można rozważyć wtrącenie do tego wykonawstwa mistrzowskich wersji z mechanicznymi premiami;
*20 to krytyczny sukces. Ale czy mistrzowskie to nie przesada to nie wiem;


Pytanie do MG:
Czy pokoje w tawernie będziemy mieli do naszej dyspozycji także później? Na jak długo?
 

Ostatnio edytowane przez Dhorr : 16-12-2022 o 18:08.
Dhorr jest offline