Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-01-2023, 16:54   #28
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Nie wiem czy rekrutacja jest dobrym miejscem na taka uwagę, ale wstępnie sobie zacząłem szkicować postać - a zwykle robię to razem z mechaniką aby mieć jakieś ramy tego co jest możliwe. Z moich obserwacji (zastrzegam, mogłem coś pominąć lub nie zauważyć):
  • Rzucanie zaklęć wymaga wolnych dwóch rąk oraz... wymówienia ich. Poza olbrzymią karą za brak inkantacji nie znalazłem obejścia tego drugiego problemu. Trochę to psuje opcję na np. skradającego się maga ze szkołą iluzji czy kogoś z problemami w mową. W kwestii rąk jest lepiej, jest talent pozwalający czarować z jedną wolną ręką, w drugiej mając broń.
  • Przyzywanie broni wydaje się słabą opcją, i to z gatunku tych które są mega cool, a są mechaniczną pułapka na graczy. Tracimy cala turę na "dobycie broni" do tego narażając się na wszystkie negatywne skutki w boju dostając broń za to...
  • Faktycznie system jest nakierowany bardzo na fanów gier, szczególnie ostatniej odsłony.
  • W podręczniku gracza są drawbacki, niektóre są całkiem ok - dodają postaci kolorytu.
  • Fajnie, że dano możliwość tworzenia własnych zaklęć i to bez jakiś obostrzeń w kosztach czy wymogach (tak naprawdę w podręczniku nic nie stoi na przeszkodzie aby zacząć z customowym setem zaklęć). Niefajnie, że nie ma istniejących zaklęć za dużo, reguły tworzenia nowych są mętne i zbalansowanie tego będzie strasznym bólem.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.

Ostatnio edytowane przez Johan Watherman : 17-01-2023 o 17:48.
Johan Watherman jest offline