Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-01-2023, 12:59   #30
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację


Szanowni, miejcie na względzie fakt, że na większość Waszych pytań odpowiem dopiero około weekendu, mam dość intensywny tydzień w pracy. Co do konieczności głośnego wymawiania zaklęć, to ewidentnie nie kwestia jakiegoś balansu, tylko nieprzemyślane trzymanie się kanonu kopiowanego z wielu innych gier - jakby głośność wypowiadania zaklęcia miała jakikolwiek wpływ na sukces jego rzucania albo - w przypadku zaklęć kapłańskich w innych systemach - bogowie musieli usłyszeć głos swego sługi, bo modlitwa w myślach nie zadziała.

Przyjmijmy proszę, że do rzucania czarów nie potrzeba wypowiadania inkantacji na głos. Spójrzcie zresztą proszę na film z poniższego linka, w jego drugiej części jest zaprezentowana walka adeptów magii, która świetnie obrazuje ten rodzaj działania w świecie TES. Podsumowując, nie pada tam ani jedno słowo, ale magia sieje spore zniszczenie. BTW, czy my mamy funkcję w panelu tworzenia posta, która pozwala wyświetlić film spod linka w okienku gotowym do odtwarzania na forum?


http://www.youtube.com/watch?v=DVMNQozxqos


Krótkie objaśnienie do powyższego video - możecie na nim zobaczyć efekt otwarcia przejścia pomiędzy planami Nirnu (świata, w którym toczy się nasza gra) oraz Otchłani (wymiaru zamieszkiwanego przez nieśmiertelne istoty zwane daedrami, mogące uchodzić za odpowiednik TES-owych demonów). Takie "kotwiczne bramy" są wynalazkiem daedrycznego księcia Molag Bala (odpowiednik wielkiego demona albo boga Chaosu ze świata WFRP) i w ostatnich latach regularnie pojawiają się na Nirnie siejąc śmierć i spustoszenie, przede wszystkim zaś wciągając do Otchłani wszystko, co znajdzie się pod bramą. Proces ten nazywa się Planoscalaniem, ale to opowieść na inną okazję.


Osobna uwaga - w założeniu mechanika miała pełnić w tej sesji rolę drugorzędną, najważniejsza jest dla mnie fabuła mogąca zaprezentować tak bogaty barwny świat, jakim jest Tamriel; dlatego mam nadzieję, że strona mechaniczna nie zdominuje części fabularnej, aczkolwiek doskonale rozumiem jak ważne są w grze cyfry.


Ogromnie mnie cieszy tak duże zainteresowanie sesją, wielu z Was pisze również przez PW, będę się starał sukcesywnie odpowiadać na wszystkie pytania, ale nie jestem w stanie ogarnąć ich za jednym razem, jest tego multum.
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!

Ostatnio edytowane przez Ketharian : 18-01-2023 o 15:07.
Ketharian jest offline