Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-01-2023, 07:38   #48
JohnyTRS
 
JohnyTRS's Avatar
 
Reputacja: 1 JohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
(...)

Oto dostępne dla Was Backgroundy:

Background: Lorehold Student - DND 5th Edition
Background: Prismari Student - DND 5th Edition
Background: Quandrix Student - DND 5th Edition
Background: Silverquill Student - DND 5th Edition
Background: Witherbloom Student - DND 5th Edition

Jak zauważyliście każdy z Was dostaje w ramach backgrounda Feat.

Strixhaven Initiate - DND 5th Edition

I to jest powód dla którego nawet zaczynając prostym wojownikiem czy barbarzyńcą i tak będziecie umieli czarować na start. Każdy z Was ma dwie sztuczki zgodnie z listą i jeden czar rzucany raz na dzień.

Jest to pakiet dodatkowy, nie zamiast czegokolwiek. W efekcie Wysoki Elf Zaklinacz zaczyna grę z 7 (słownie: siedmioma) sztuczkami (2 za feat, 4 z klasy, 1 za rasę).

Magia jest powszechna. Na tyle, że Wasz wojownik będzie mieć dwie sztuczki, z których najbardziej polecam Mage Hand i Prestidigitation. To pierwsze pozwala sięgać piwo z 30 stóp, a drugie pozwala je ochłodzić w upalny dzień.

(...)

W ilości tych czarów i wariantów chyba się trochę zaplątałem i chyba źle to sumuję / rozliczam, więc potrzebuję małej pomocy.

Artificer, Quandrix, bez zaklęć z rasy.
Mam 2 sztuczki (cantrips) i 2 zaklęcia pierwszopoziomowe z Klasy.
Mam 2 sztuczki i 1 zaklęcie poziomowe ze Strixhaven Initiate.
Mam 2 zaklęcia pierwszopoziomowe z Backgroundu Quandrix.

Razem wychodzą 4 sztuczki i 5 zaklęć pierwszopoziomowych. Dobrze to liczę? Czy jest to raczej wybór mniejszej puli na zasadzie "coś za coś"?
 
__________________
Ten użytkownik też ma swoje za uszami.
JohnyTRS jest offline