Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-09-2007, 20:52   #95
Discordia
 
Discordia's Avatar
 
Reputacja: 1 Discordia jest na bardzo dobrej drodzeDiscordia jest na bardzo dobrej drodzeDiscordia jest na bardzo dobrej drodzeDiscordia jest na bardzo dobrej drodzeDiscordia jest na bardzo dobrej drodzeDiscordia jest na bardzo dobrej drodzeDiscordia jest na bardzo dobrej drodzeDiscordia jest na bardzo dobrej drodzeDiscordia jest na bardzo dobrej drodzeDiscordia jest na bardzo dobrej drodzeDiscordia jest na bardzo dobrej drodze
Nim elfka zdążyła odpowiedzieć, nadjechał Avaganis i skoczył do człowieka z mieczem. "Ten wariat aż się prosi o kłopoty" westchnęła sobie wiedząc w siodle "Doprawdy, jak małe dziecko". Przełożyła lewą nogę nad łękiem siodła, oparła dłoń na zgiętym kolanie i uśmiechnęła się smutno do mężczyzny na drodze.
- Skąd Ci mogło, panie, przyjść do głowy, że ja - spojrzała po sobie krytycznie a chwilę potem z politowaniem na "barda" - taka drobna i bezbronna kobieta, w dodatku elfka, mogłabym zrobić coś tak strasznego i niebezpiecznego? - Imbriel zmierzyła Marcellusa od stóp do głowy taksującym spojrzeniem i ciągnęła dalej niewinnym, smutnym głosem.- Co innego mój znajomy. On jest gotów na wszystko. - Zamrugała rzęsami i uśmiechnęła się. Tym razem niewinnie.- Lepiej może będzie, panie, jeśli odpowiesz na jego pytania. Bo nie wiem, czy zdołam go powstrzymać. Jest taki porywczy. - Spojrzała w niebo i znowu westchnęła. Cicho i ciężko, jakby sytuacja zmierzała do nieuniknionego ale bardzo niedobrego końca.
Po chwili znów jej oczy skierowały się w dół, na mężczyzn w pyle drogi. - Poza tym, niebezpiecznie jest zadawać trudne pytania na gościńcach. - Wiatr coraz bardziej rozwiewał jej luźne włosy, które opadały na twarz. Głos elfki stał się twardy. Dłoń niepostrzeżenie powędrowała na rękojeść sztyletu. - Nie wiadomo co takiego pytany jest w stanie zrobić pytającemu, gdy pytanie jest niewygodne...- Imbriel zawiesiła głos i lekko przekrzywiła głowę. Na jej usta wypłyną złośliwy uśmieszek. - Widzisz, panie Tyre, na przykład my, mój przyjaciel i ja, nie przepadamy za trudnymi pytaniami. Za to bardzo lubimy na takie pytania wyciągać odpowiedzi. - Uśmiech się poszerzył ukazując rząd białych zębów, gdy elfka pochyliła się w siodle w stronę mężczyzn na drodze. - Bardzo lubimy.
 
__________________
Discordia (łac. niezgoda) - bogini zamętu, niezgody i chaosu.

P.S. Ja tylko wykonuję swój zawód. Di.
Discordia jest offline