Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-02-2023, 02:38   #345
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 45 - 2520.05.15 abt (2/8); ranek

- Oki to mój post jest :> Termin na wrzucenie posta do pt. 02.24. Czyli jest 6 dób na sklecenie posta :>


Stan zdrowia:


Greta Herschel 16/16; s.zdrowy (mod 0);


PZ


Budżet wspólny 36 PZ

- Greta 255 PZ


PD


- Greta 5 PD za wrzucenie posta

- Greta 5 PD za pogodny, optymistyczny, osadniczy klimat

- Greta 5 PD za rozmówki z pastuchami

- Greta 10 PD za rozmówki z Erykiem


---



Razem:


- Greta 1535 + 25 = 1560 PD


---




@Wszyscy


- Oki, to w tej turze minęło ok tygodnia w podróży. To przewinąłem to tak opisowo do momentu aż coś się działo. A jak mi sie wykulało w generatorze, że byłaby jakaś walka i, że z goblinami zastanawiałaem się czy wrzucać to na taką końcówkę sesji. Ale uznałem, że dawno żadnej walki nie było a i sceneria jest ciekawa to jednak wrzuciłem


- A chronoligicznie to dla orientacji to wyszło tak:

05.06 wlt - poprzednia tura, dotarcie do Liedergart
05.07 abt - dzień odpoczynku w Liedergart
05.08 mkt - wyjazd z Liedergart do Steinwald
05.11 knt - dotarcie do Steinwald, w pierwszej połowie dnia
05.12 agt - dzień odpoczynku w Steinwald, rozważania górali o mgle
05.13 fst - wyjazd ze Steinwald
05.15 abt - ranek; obecna tura


- Ogólnie to w Liedergart i Steinwald było całkiem rodzinnie i raczej wszystko tam w porządku. Dla przypomnienia to Liedergart to ten spory, zrujnowany zamek a Steinwald to mała kamienna stanica gdzie wcześniej bytowały tylko Ilse i Gretchen. A w pobliżu były stare ruiny w wiecznej mgle jakie poprzednio Greta zwiedziła z góralami. Następny punkt podróży to powinien być Zelbad, górska osada, ostatnia przed Lenkster.

- Co do planów margrabiego to po powrocie z Lenkster zamierza on wysłać znów ekipę aby przetarła drogę na południe do Hochlandu i na zachód do Middellandu. Ale do tego czasu to ten rozdział się zapewne już skończy wieć to raczej fabularna otoczka i tło Podobnie późnym latem/wczesną jesienią zamierza urządzić turniej aby niejako wypromować Falkenhorst wśród możnych tego świata.


- Podróż upływała raczej spokojnie i bez większych przygód. Aż do dzisiejszego poranka gdy górska wycieczka natrafiła na ślady goblinów a w końcu same gobliny. Ponieważ sytuacja była podejrzana Eryk wysłał dwójkę zwiadowców do przodu czyli Gretę i Lothara.

- Całościowo wycieczka ma ok pół tuzina:

Petra (konno) - OP 8+; br.ręczna; lekka kusza
Inez (konno) - OP 9+; br.ręczna
Eryk + Lothar + Greta + 2 górali (OP 10; br.ręczna; łuk)

- Z czego Greta i Lothar zą nieco z przodu niż reszta grupy. Jak bardzo z przodu to sam sobie zdecyduj. Zasięg wzroku w lesie kończy się na ok 50-70 m. Dalej to już krzaki i drzewa zasłaniają. Oczywiście jak ktos się skitra dokładnie za drzewem no to go i z paru kroków nie będzie widać

- Zasięg łuku (Greta i górale) to do 50 m zasięg bliski (+20 US; 50-100 m to zwykły (US bez zmian); i 100 - 200 m zasięg daleki (US -20). Plus/minus różne inne modyfikatory.

- Co do wykrywania to jak widać poszły rzuty i staty. Wyszło jak wyszło. Czyli, że Grecie udało się dostrzec wyraźnie więcej niż Lotharowi. Niemniej to stan chwilowy.

- Zaś udało jej się dostrzec 4 goblińskich jeźdźców. Metagrowo to są jeźdźcy pająków. Czy Greta się spotkała/słyszała z czymś takim to sam sobie zdecyduj. W każdym razie sa podzieleni na 2 pary z czego chyba mają zamiar obejść zwiadowców z dwóch stron. Przynajmniej na tą chwilę tak to wygląda.


- I co dalej to chciałbym wiedzieć już w tej turze Przede wszystkim jak zachowuje sie Greta tuż po dostrzeżeniu przeciwnika. No i co dalej z tym zamierza zrobić.


---

- No i chyba tyle ode mnie na tą turę Jak coś byś chciał wiedzieć z mechy czy sytuacji do napisania posta to daj znać co


---

Cytat:
Z pewnym rozczarowaniem zmuszony jestem przyjąć do wiadomości, że mój obiecujący współgracz porzucił nie tylko sesję, ale i całe forum - lecz nie pierwszy to i zapewne nie ostatni taki przypadek.
- No cóż... To niestety plaga forumowych sesji to znikanie... Niestety. No szkoda, szkoda. Ale i tak bywa. Też miałem nadzieję, że dotrwamy te ostatnie tury w komplecie. No ale bywa i tak. Ale igrzyska muszą trwać więc gramy dalej




Cytat:
Mistrzu, w ramach rozmów z nowymi kolonistami w Liedergard Greta będzie nie tylko reklamować Bastion, ale też podpyta dyskretnie, skąd pochodzą te nowe rodziny i czy wiedzą coś o jakimkolwiek kapłanie Taala w stronach, z których wyruszyli. Zamierza uczynić wszystko, by skontaktować się z przedstawicielami tego kultu, aby przekazać im wieści o odbudowie Bastionu i potrzebie obsadzenia porzuconej świątyni tego boga w mieście.
- Oki, dzięki za deklarki, postarałem się to uwzględnić w poście.



Cytat:
Wyczekuję z niecierpliwością kolejnego odpisu!
- Dzięki za dobre słowo i pozytywną atmosferę gry, bardzo mnie to motywuje do pisania kolejnych postów
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline